Rubriky:

Tipsport extraliga

Hokejisty Třince posílí útočník Netík, do Sparty se vrací Hlaváč

30. ledna 2017 19:11 - Třinec

Třinečtí Oceláři získali krátce před uzávěrkou přestupů zvučnou posilu do útoku. Na hostování do konce sezóny přichází hráč Sparty Tomáš Netík. „Tomáš je střelec s výborným zakončením a čichem na góly. V Champions Hockey League letos vstřelil v šesti zápasech šest branek. S jeho osobou přichází do týmu nová krev. Věříme, že přinese do našeho týmu oživení a pozitivní impuls. Měl by být i důležitým článkem do týmové mozaiky pro play off,“ vysvětlil angažování čtyřiatřicetiletého forvarda sportovní ředitel Třince Jan Peterek.

 

Petr Hloušek, Právo

Bývalý reprezentant má bohaté zkušenosti z Kontinentální hokejové ligy. Ve čtyřech klubech (CSKA Moskva, Lev Poprad, Nižněkamsk a Slovan Bratislava) odehrál celkem 220 zápasů, během kterých si připsal 99 kanadských bodů. Před minulou sezónou se vrátil do Sparty, kde podepsal dlouhodobý kontrakt a patřil k finančně nejlépe ohodnoceným hráčům. Prodělal však několik zranění a prakticky po celou dobu angažmá se mu nepodařilo získat pevné místo v prvních dvou formacích.

I proto za Spartu odehrál v extralize jen 20 utkání. „Měl jsem několik zranění a to ovlivnilo moji pozici na Spartě. I přesto se mi nikam moc nechtělo, nabídky jsem dokonce průběžně odmítal. Ovšem kontakt z Třince změnil můj pohled na tuto situaci. Jde o top klub, kde je šance bojovat o titul," řekl Netík, který osobně v hledišti sledoval i nedělní nevídaný debakl Ocelářů na Spartě.

„Už jsem to párkrát v kariéře zažil. To se někdy v hokeji stane a to i vynikajícímu mančaftu. Teď se to stalo Třinci, ovšem nic to nemění na faktu, že je to špičkový klub a věřím, že to zase brzy dokážeme," doplnil Netík.

Hlaváč se vrátí do Sparty

Pražany naopak stejně jako v závěru minulé sezóny posílí jiný zkušený forvard Jan Hlaváč. Čtyřicetiletý Hlaváč, který trvale žije v zámoří, se k týmu Pražanů připojil podobným způsobem již loni. V závěru základní části sezóny nabral zápasové tempo díky působení v prvoligových Benátkách nad Jizerou, kde dal čtyři góly za tři utkání, ale i v prvním týmu Sparty.

S tou pak postoupil až do finále, v němž Pražané nestačili na Liberec. Hlaváč nasbíral v základní části sedm bodů (3+4) v pěti zápasech, dalších šest (2+4) přidal ve 14 bitvách vyřazovací části.

"Honza se připojí k týmu v dohledné době. Samozřejmě bude potřeba, aby se dostal do tréninkového a zápasového rytmu, ale počítáme s tím, že by stejně jako v minulé sezóně měl být zkušeným hráčem, který rozšíří náš tým v klíčové fázi sezóny," nastínil kouč Sparty a zároveň sportovní manažer Jiří Kalous.

Připustil, že Sparta v rámci finančních možností klubu uvažuje vedle angažování Hlaváče ještě o dalším posílení. "Dlouhodobě monitorujeme hráčský trh a ušetřené finanční prostředky z Tomášovy smlouvy do konce tohoto ročníku můžeme využít na případné posílení. Vedeme konkrétní jednání," uvedl Kalous.

tom, ČTK, Sport.cz, Právo

Časová osa: Tipsport extraliga 2019/2020

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..