Rubriky:

Tipsport extraliga

Tradiční sparťanská předehra! Pražané poosmé vzdávali hold

3. února 2017 20:26 - Praha

Hokejový souboj mezi Spartou a Olomoucí měl slavnostní předehru. Ceremoniál, ve kterém Sparta, už poosmé v historii, vzdala hold složkám integrovaného záchranného systému, tedy vojákům, hasičům, policistům a záchranářům. Tisícovky zástupců těchto složek také zaplnily ochozy pražské O2 areny. Jak slavnostní ceremoniál vypadal, na to se podívejte v následujícím videu.

Sport.cz

Každá složka integrovaného záchranného systému na slavnostní ceremoniál nominovala své legendy. Ty před zápasem nastoupily na plochu O2 areny. Po jejich boku legendární hráči Sparty.

Armáda nominovala brigádního generála Emila Bočka, posledního pilota RAF žijícího v Čechách, který se zapojil do bitvy o Británii.Hasiči ředitele Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje Zdeňka Nytru (ze závažných rodinných důvodů nakonec na ceremoniálu chyběl). Policisté Jiřího Koláře, nejdéle sloužícího policejního prezidenta (z let 1998 - 2005) a záchranáři bývalého ředitele Zdravotnické záchranné služby hl. města Prahy, který stál u zrodu letecké záchranky a také setkávacího systému „randez vous" Františka Ždichynce.

Buly pak vhazoval armádní sportovec, trojnásobný olympijský medailista, kajakář Josef Dostál.

Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


MS v hokeji 2019

83. hokejové mistrovství světa proběhlo od 10. do 26. 5. 2019 na Slovensku. Na šampionátu triumfovala reprezentace Finska, druzí skončili hokejisté Kanady. V souboji o třetí místo porazili Rusové tým České republiky. 84. MS v hokeji se odehraje 8. až 24. května 2020 ve Švýcarsku.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..