Rubriky:

Tipsport extraliga

Hokejové týmy z Pardubic a Jihlavy loví v zahraničí

28. května 2017 13:50 - Pardubice

Hokejisty Pardubic posílí kanadský obránce Ty Wishart, který v uplynulé sezoně hrál slovenskou extraligu za mistrovskou Banskou Bystrici. Devětadvacetiletý bek má na kontě i 26 startů v NHL.To do Jihlavy přijede zatím jen na zkoušku Nor Nicolai Bryhnisveen. Pětadvacetiletý odchovanec Valerengy Oslo začal uplynulý ročník ve finském Kärpätu Oulu a dohrál jej ve švédském druholigovém celku Tingsryds AIF. V Dukle se potká s krajanem Larsem Voldenem, gólmanem, kterého nováček extraligy získal z Trenčína.

 

web HC Dynamo Pardubice

"Pokud hráč prokáže své kvality, ukládá zkušební smlouva oběma stranám, za předem jasných podmínek, podepsat dvouroční smlouvu. Neděláme to proto, že bychom nevěřili v jeho kvality, ale aby si ho mohli trenéři vyzkoušet i po lidské stránce a abychom viděli, jak zapadne do týmu, ale i do republiky," řekl webu Dukly jednatel jihlavského celku Bedřich Ščerban.

"Přece jen přichází z vyspělé evropské země a je zvyklý na jiné podmínky, než jsou u nás v ČR a na našem zimáku," doplnil Ščerban. Účastník pěti mistrovství světa i olympijských her v Soči z roku 2014 v devíti duelech za Oulu nebodoval. Za Tingsryd sehrál 37 utkání a zaznamenal 14 bodů za tři trefy a 11 asistencí.

To pardubičtí už rovnou podepisovali. "Hledali jsme hráče, který opravdu vyztuží naši obranu. Proto přivádíme dalšího kanadského zadáka. Jeho přednosti jsou hlavně v obranném pásmu, kde se proti němu těžko přechází, nejen pro jeho výborné fyzické parametry," uvedl generální manažer Dušan Salfický na webu Dynama.

Wisharta draftovalo v roce 2006 v prvním kole San Jose, v NHL se ale neprosadil a většinou hrál v nižší lize AHL. V roce 2013 odešel do Evropy a hrál v Německu, po sezoně se za Atlantik opět na krátkou dobu vrátil, ale pak nastupoval v druhé lize ve Švédsku a Německu a naposledy hrál na Slovensku.

"Je takovým čističem v obranném pásmu, máme na něj výborné reference. Viděli jsme spoustu jeho zápasů a padl nám do oka. Je mladým hráčem s perspektivou a zároveň i zkušenostmi ze zámoří i z Evropy. Slibujeme si od něj, že přitvrdí a bude dominovat naší defenzivě a té pomůže k lepším výsledkům," dodal Salfický.

Wishart je druhým Kanaďanem, kterého Pardubice angažovaly ze Slovenska. V týdnu získaly i obránce Jacoba Cardwella, který naposledy oblékal dres Nových Zámků.

ČTK

Časová osa: Tipsport extraliga 2019/2020

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..