Plzeň si v generálce na extraligu s chutí zastřílela v Klatovech

Hokejisté Plzně si v generálce na nový ročník extraligy na ledě druholigových Klatov s chutí zastříleli a vyhráli 11:1. Po dvou gólech vstřelili Dominik Kubalík a Ondřej Kratěna. Indiáni si v celkových deseti přípravných duelech připsal šest výher.

Útočník Plzně Milan Gulaš přispěl ke kanonádě jedním gólem.

Kanonádu Plzně proti partnerskému klubu odstartoval ve čtvrté minutě ve vlastním oslabení Mertl a na konci první třetiny spoluhráče Svobodu, který nastoupil v brance Klatov, překonal Kubalík. Ve druhém dějství ještě čerstvý reprezentant inkasoval třikrát, když jej překonali Jones v přesilovce, Kracík a Preissinger.

Do závěrečné části nahradil Svobodu Sochůrek a inkasoval ještě šestkrát. Domácí se prosadili za stavu 0:9, kdy se trefil Chalupa. Do extraligy vstoupí Plzeň v pátek doma zápasem proti Litvínovu.

Přípravný hokejový zápas:
SHC Klatovy - HC Škoda Plzeň 1:11 (0:2, 0:3, 1:6)
Branky: 55. Chalupa - 18. a 47. D. Kubalík, 48. a 52. Kratěna, 4. Mertl, 31. Jones, 32. Kracík, 40. Preisinger, 51. Gulaš, 59. Indrák, 60. Stach.