Rubriky:

Tipsport extraliga

Litvínovský "mág" životní formu necítí. Nul si vážím, ale příště můžu skončit na střídačce, říká Petrásek

13. září 2017 19:01 - Litvínov

Obdivuhodným způsobem si zatím počíná v hokejové extralize brankář Michael Petrásek. I díky němu získal Litvínov šest bodů z posledních dvou zápasů. A bilance pětadvacetiletého brankáře byla také stoprocentní: nedostal ani gól a v některých situacích předváděl při šancích libereckých i hradeckých hráčů famózní zákroky. V některých chvílích se dokonce zdálo, že svou svatyni zaklel. „Vážím si čistých kont, ale nic velkého bych v tom neviděl,“ komentoval skromně svoji statistiku.

 

Libor Zavoral, ČTK

Cítíte životní formu?

Je super, jak se nám daří. Cítím se dobře. Shodil jsem nějaké kilo a taky mám v mužstvu jinou úlohu než dříve. Už nejsem úplně brankářkou dvojkou jako když jsem tuhle roli plnil za Jaroslavem Janusem. Nynější pozice mi vyhovuje a věřím, že můžeme chytat s kolegou Pavlem Kantorem jako vyrovnaná dvojice. S důvěrou od trenérů jsem silnější.

Bylo těžší vychytat nulu proti Liberci nebo Hradci Králové?

Určitě proti Bílým Tygrům, kteří měli daleko více šancí. Dva dny předtím v Plzni mi do branky napadalo pět gólů, ale proti Liberci jsme se koncentrovali na co nejlepší výkon. Hradečtí se do velkého počtu vyložených šancí nedostali. Ve výborné atmosféře se mi chytalo dobře a podpora diváků každého brankáře povzbudí.

Vytýkal vám trenér brankářů Zdeněk Orct ve zmíněných dvou zápasech s nulou nějaké nedostatky?

Vždycky se něco najde. Minule tam byly v tomto směru nějaké rozehrávky.

Co pro vás znamená momentální pozitivní odezva na hru Litvínova ze strany odborníků i fanoušků?

Vážím si toho, ale nelze se uspokojit po dvou zápasech. Příště se může stát, že dostanu během utkání pět gólů a skončím na střídačce...

eš, Sport.cz, Právo

O2 Sport 2:0 Zlín - Sparta 2:0   přestávka
20200118T15:00:00+0100
Zlín vs. Sparta
Zlín vs. Sparta
Zlín
Sparta

Časová osa: Tipsport extraliga 2019/2020

Filtr článků - Tipsport extraliga


Rallye Dakar 2020

Tradiční Rallye Dakar se letos jede od 5. do 17. ledna v Saudské Arábii. Závod odstartoval ve městě Džidda, cílovou destinací bude Al-Kiddija. Závodníky čeká celkem dvanáct etap, během nichž absolvují 7900 kilometrů. Na startu je 31 českých závodníků včetně Aleše Lopraise nebo Martina Prokopa.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..