Rubriky:

Tipsport extraliga

Kaňka na hokejové bitvě! Kometa pyká za fanoušky, vulgárně uráželi Spartu a rozhodčí

27. září 2017 15:56 - Praha

Byla to hokejová bitva se vším všudy, která svou kvalitou připomínala zápasy v play off. Úterní utkání šestého extraligového kola mezi hokejisty domácího Brna a Sparty však přineslo i kaňku. Postarali se o ni příznivci Komety opakovaným hrubým vulgárním skandováním na adresu hostujícího klubu a rozhodčích. Počínání fanoušků úřadujících mistrů nezůstalo bez povšimnutí a disciplinární komise brněnský celek potrestala.

 

Václav Šálek, ČTK

Extraliga před startem své jubilejní 25. sezóny v samostatné historii vyhlásila snahu o stopku vulgarismům v hledišti, ředitel soutěže Josef Řezníček už dopředu avizoval, že před disciplinárku se nově může dostat i nesportovní a urážlivé skandování fanoušků. A Kometa to nyní po výhře 2:1 nad Spartou pocítila.

Předseda disciplinární komise extraligy Karel Holý se skandováním fanoušků Komety zabýval na základě skutečností uvedených v zápise o utkání i po kontrole videozáznamu. A shledal, že šlo o „hrubé vulgární pokřiky".

„Vzhledem k tomu, že došlo k zásadnímu, opakovanému a jednoznačnému naplnění skutkové podstaty Disciplinárního řádu ELH (nesportovních chování příznivců klubu vůči účastníkům utkání), uložil (předseda disciplinární komise) Kometě Brno finanční pokutu ve výši 5 tisíc korun," píše se v prohlášení.

škv, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..