Rubriky:

Tipsport extraliga

Řežou Boleslav? Klub se ohradil proti výkonům extraligových rozhodčích

2. října 2017 16:37 - Mladá Boleslav

Vedení hokejistů Mladé Boleslavi se ohradilo proti výkonům sudích, kteří rozhodovali tři z pěti venkovních utkání týmu od startu sezóny. Bruslařský klub je nespokojený s výroky mužů s píšťalkou v 1. kole v Jihlavě, v 7. kole na ledě Vítkovic a pomyslnou poslední kapkou se stal nedělní duel 9. kola v Hradci Králové. Rozhodování sudích na ledě Mountfieldu označili Mladoboleslavští dokonce za tendenční. Hlavního rozhodčího Adama Kiku proto vetovali.

 

Radek Petrášek, ČTK

Středočeši ani jeden ze zmíněných - pokaždé velmi vyrovnaných - zápasů nevyhráli. Utkání v Jihlavě ztratili v prodloužení, Vítkovice je předčily až v samostatných nájezdech a na ledě favorizovaného Hradce Králové sice hosté dlouho vedli díky jediné vstřelené brance, ale v samém závěru základní hrací doby dvakrát inkasovali a odjeli s prázdnou.

V Jihlavě se Mladoboleslavským nelíbilo uznání gólu Dukly a neodpískané fauly na Martina Procházku a Jakuba Klepiše před rozhodující trefou. V duelu ve Vítkovicích nesouhlasili s nepotrestáním zákroku na dalšího útočníka Dominika Pacovského.

"Vrcholem všeho pak byla poslední třetina utkání v Hradci Králové. Rozhodování všech čtyř rozhodčích nelze pojmenovat jinak než jako tendenční," uvedl extraligový klub na svém webu. "Ve stížnosti na jejich výkon jsme poslali komisi rozhodčích hned šest situací z této třetiny," upřesnili Mladoboleslavští.

"V první řadě se jedná o naprosto nesmyslné vyloučení Petra Holíka za údajný úder do oblasti hlavy a krku (to považujeme ze strany rozhodčích za nepovedený vtip) a celou řadu jednoznačných a z celého zimního stadionu viditelných zákroků na naše hráče, které nebyly potrestány, ačkoliv je vidět, že hlavní rozhodčí tyto zákroky 'sledovali'," napsal klub.

Za samostatnou kapitolu pak středočeský klub označil práci čárových rozhodčích. "Dopustili se hned několika hrubých chyb, které do extraligového hokeje nepatří. Trestuhodný je zejména fakt, že k těmto zásadním chybám dochází v posledních třetinách utkání, která jsou po sportovní stránce vyrovnaná nebo jeden z týmů vede minimálním rozdílem," podivují se Mladoboleslavští.

Ti se veřejně ozvali jen pár dnů po zlobě Vítkovic na adresu rozhodčích Daniela Pražáka a Štěpána Součka v 8. kole, kdy Ostravané podlehli v Jihlavě 2:4. "I my důrazně apelujeme na komisi rozhodčích, aby se problémem velmi špatného rozhodování rozhodčích v úvodu extraligy vážně zabývala. Respektujeme soupeře a chceme, abychom byli stejně respektováni i my," doplnila Mladá Boleslav.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..