Rubriky:

Tipsport extraliga

Parádní vánoční dárek, pochvaloval si dvougólový střelec Szturc

22. prosince 2017 22:34 - Chomutov

Fantastická vítkovická série pokračuje. Ostravští hokejisté vyhráli v extralize posedmé v řadě za tři body a díky narůstajícímu zisku si upevňují třetí příčku v tabulce. Tentokrát vyloupili i led chomutovských Pirátů. Prohrávali sice 0:1, ale pak čtyřmi góly po sobě zcela otočili vývoj a skóre zápasu ve svůj prospěch. Vítkovice vyhrály přesvědčivě 4:1.

 

Jaroslav Ožana, ČTK

Vedoucí branka Hlavy dala domácím naději na úspěšný výsledek, jenže do hlavní role se následně obsadil vítkovický útočník Roman Szturc. Dvěma trefami rozleptal chomutovskou defenzivu a ve třetí třetině připravil asistencí gólové zakončení pro Davida Květoně. Pro něj to byl zajímavý moment i z toho pohledu, že v Chomutově v minulosti působil několik sezón.

Roman Szturc netajil nadšení ze své bilance v zápase 2+1. „Je to pěkný vánoční dárek. Chceme každý zápas vyhrát, a jak říkal v jednom rozhovoru David Květoň, jsme hladoví po vítězství. Potvrdili jsme to i v Chomutově," rozplýval se dvougólový střelec. Cenil si vítkovické efektivity. „Sedlo nám to, někdy se utkání takhle podaří. Jsem rád, že se prosazujeme a přispíváme mužstvu k bodům," shrnul výkon útočné formace.

V týmu podle něj vládne pohoda. „Držíme při sobě. I když jsme měli ve hře slabší chvilky, zápas a jeho závěr jsme si pohlídali. Chomutov si vypracoval taky šance, ale dokázali jsme kotouče odrážet do bezpečných prostorů i díky brankáři Bartošákovi," líčil Szturc.

Asistent vítkovického trenéra Pavel Trnka vyzdvihl taktický výkon mužstva. „Začátek byl ve vánočním duchu. Pak jsme se rozehráli a naštěstí jsme i při malém počtu střel byli dostatečně produktivní. Body z Chomutova nás hřejí o to víc, že jsme sem absolvovali dalekou cestu a odjíždíme naprosto spokojeni," pochvaloval si asistent.

eš, Právo

Časová osa: Tipsport extraliga 2019/2020

MS v biatlonu 2020

51. mistrovství světa v biatlonu se koná od 12. do 23. února 2020 v italském středisku Antholz-Anterselva. V areálu Südtirol Arena se uskuteční celkem 12 závodů, v nichž se představí Michal Krčmář, Ondřej Moravec, Michal Šlesingr, Markéta Davidová, Eva Kristejn Puskarčíková, Lucie Charvátová a další čeští reprezentanti.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..