Rubriky:

Tipsport extraliga

Kleslu přilákaly Vítkovice! Ale hrát už nechce

25. ledna 2018 13:27 - Ostrava

Hokejový mistr světa do 20 let z roku 2000 obránce Rostislav Klesla kývl na nabídku Vítkovic. Někdejší čtyřka draftu NHL, která v dresu Columbusu Blue Jackets a Phoenixu Coyotes odehrála v nejslavnější soutěži světa 659 utkání, bude nově vypomáhat mladým hráčům při přechodu so extraligového týmu.

 

Vlastimil Vacek, Právo

„Konkurence je velká a začíná být stále tvrdší. Sám jsem si tím prošel v juniorských soutěžích a vím, co všechno člověk musí absolvovat a obětovat, aby se někam dostal. Proto mě pomáhat mladším hráčům bavilo už v době, kdy jsem hrál NHL. Někdy opravdu není pro mladé jednoduché přijít do prvního týmu," řekl klubovému webu 35letý Klesla.

Bývalý kapitán Třince, který po neshodách v klubu v loňské sezóně potichu ukončil aktivní kariéru, se tak vrací k hokeji. Před časem se objevil v zápase starých gard, kde rodák z Nového Jičína poprvé v životě oblékl dres Vítkovic. Od trenérské dvojice Vítkovic Jakub Petr a Pavel Trnka dokonce dostal nabídku vrátit se na extraligový led.

„Musím přiznat, že už jsem neměl takovou motivaci, abych mohl říct, že budu na sto procent přínosem. Tohle téma jsme proto uzavřeli. Jsem se svou kariérou spokojený. Své jsem si už odehrál a teď obracím list," upozornil bývalý obránce. „Nyní mohu předávat své zkušenosti a pomáhat těm, kteří přicházejí. A pokud klukům pomůžu posunout se v kariéře výše, tak z toho budu mít radost," pokračoval Klesla.

Aktuální směřování a vzestup Vítkovic Kleslu přilákaly. „Linie Kuby Petra a Pavla Trnky, jejich styl vedení týmu, rukopis i vedení klubu, to vše mě velice oslovilo, a proto jsem se stal součástí Vítkovic. S trenéry jsme se nějaký čas bavili o tom, že bych mohl Vítkovicím nějakým způsobem pomoci. Především o rozvoji mladých hráčů v A-týmu. Myslím si, že by se obecně mělo v českém hokeji při přechodu mladých hráčů z juniorských kategorií věnovat více pozornosti. Je potřeba mít snahu dostat tyto hráče na vyšší úroveň," dodal Klesla.

tom, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..