Kladno senzačně rozstřílelo Zlín, Vítkovice prvně vyhrály

grg, pnSport.cz

Pět zápasů v řadě nepoznali hokejisté Zlína v novém ročníku extraligy hořkost porážky, až jim stop vystavilo Kladno. Na vlastním ledě zaskočilo velkého favorita výsledkem 8:3 a pokračuje v sérii tří vítězných zápasů, kdy získalo skalpy Vítkovic a mistrovské Sparty. Prvního vítězství se dočkaly Vítkovice a hráči tak po výhře nad Vary 1:0 zřejmě zachránili svého trenéra Miloše Holaně.

V Kladně si domácí borci otevřeli střelnici už ve třetí minutě, kdy se trefil Martin Procházka. Melenovský sice vyrovnal, ale ještě v první třetině se trefili kladenští Patera a Bílek. Druhý jmenovaný se nakonec radoval z hattricku, po jeho druhé brance na 5:1 se do branky Zlína už nevrátil Igor Murín. Zbytek zápasu už se proměnil v brankové dostihy, Kladno nakonec vyhrálo 8:3.

Dobře si zastříleli i sparťané, kteří na svém ledě pokořili Pardubice 6:1. První branku zápasu vstřelili sice už ve třetí minutě zásluhou Rolínka hosté, ale pak už úřadovali jen domácí střelci. Po dvou brankách vstřelili Jaroslav Hlinka a Michal Sivek.

Budějovice uspěly ve Vsetíně

Poprvé se v letošním ročníku extraligy dočkali vítězství hokejisté Vítkovic. Pěti porážkami zkroušený výběr kouče Holaně dokázal v úterý ubránit rozjeté Karlovy Vary, které na přesnou trefu Irgla z 53. minuty už nedokázaly zareagovat.

V úspěšném tažení pokračují hokejisté Českých Budějovic. V úterý odvezli tři body ze Vsetína a připsali si v letošní extralize už páté vítězství. Domácí zaskočil hned v úvodní třetině dvěma brankami jihočeský Hudec. V polovině utkání vrátil naději na stadión Na Lapači Dubec a Vsetín dokonce sahal po vyrovnání, z řady šancí ale neproměnil ani jednu. V závěru utkání navíc inkasoval třetí gól při hře bez brankáře.

Svoboda rozhodl o výhře v prodloužení

Až prodloužení rozhodlo o vítězi zápasu mezi Znojmem a Libercem. V 65. minutě na libereckého gólmana Hniličku nadvakrát vyzrál domácí Jaroslav Svoboda a rozhodl o výhře 2:1. To v Litvínově drželi domácí otěže zápasu s Plzní pevně v rukou a vypracovali si až čtyřbrankový náskok. Za Plzeň v závěru jen korigoval na 4:1 Šaffer.

Dramatický zápas se odehrál v pražské Sazka Areně, kde Slavia hostila Třinec. Pražanům stačilo k otevření skóre 47 vteřin, Třinec odpověděl po dvanácti minutách a v poslední třetině dokázal stáhnout i dvoubrankový náskok Slavie. O výhře domácích tak rozhodl Sobotka, jenž 129 vteřin před koncem vstřelil druhý gól zápasu.

Hokejová O2 extraliga - 6. kolo:
Vsetín - České Budějovice 1:3
Branky: 31. Dubec - 4. a 11. M. Hudec, 58. Brabenec.
Vítkovice - Karlovy Vary 1:0
Branka: 53. Irgl.
Znojmo - Liberec 2:1 v prodloužení
Branky: 8. Dopita, 65. Svoboda - 18. Hlavačka.
Litvínov - Plzeň 4:1
Kladno - Zlín 8:3
Branky: 20., 28. a 38. Bílek, 3. Martin Procházka, 17. Patera, 27. Čurilla, 47. Hluchý, 50. Kuchler - 12. Melenovský, 48. Záhorovský, 55. Marušák.
Sparta Praha - Pardubice 6:1
Branky: 10. a 58. Sivek, 43. a 45. J. Hlinka, 23. Netík, 34. P. Ton - 3. Rolinek.
Slavia Praha - Třinec 4:3
Branky: 22. a 58. Sobotka, 1. Beránek, 40. Bednář - 13. Výtisk, 45. Zálešák, 55. Martynek.