Budějovicím vystřílel tři body ve Vsetíně Hudec

Hokejisté Českých Budějovic uspěli i při své druhé návštěvě Moravy v této extraligové sezóně. Ve Vsetíně zvítězili stejně jako předtím v Třinci 3:1 a dostali se na druhé místo tabulky. O jejich úspěchu rozhodl v první třetině dvěma brankami slovenský útočník Michal Hudec.

Vsetín si výsledek pokazil špatným začátkem. Hned ve třetí minutě domácí nabídli soupeři výhodu přesilové hry 5 na 3. Tu sice svým faulem zmírnil Brabenec, přesto hosté početní převahu využili, když Tomanovo nahození dorazil Hudec. Valaši se ani pořádně nerozkoukali a opět v dvojnásobném oslabení inkasovali - v 11. minutě byl na správném místě opět Hudec. Pak si domácí ještě oddechli, když neproměnil své sólo Kutlák.

Na začátku druhého dějství měli výhodu přesilové hry pět na tři také Vsetínští. Kromě místy drtivého tlaku z ní však nic nevytěžili. Domácí trenéři v této části hry poslali na led čtvrtou formaci a projev svého týmu řádně oživili. Největší příležitost dostat se zpět do hry měli ve 28. minutě, kdy ovšem přečíslení Stantien s Demelem překombinovali.

Otevřená hra se Vsetínu vymstila

Valaši se přece dočkali a i jejich gól padl v nestandardním počtu hráčů na ledě. Nedovolený Posmykův zákrok potrestal pohotovu dorážkou Dubec. Vsetín měl více ze hry, ale svou převahu dlouho nedokázal proměnit ve vyrovnání.

V poslední třetině domácí otevřeli hru s jasným cílem - vynutit si prodloužení. Přestože hned dvakrát hráli přesilovku, žádnou vážnější šanci si nevypracovali. Pozorně bránící Jihočeši tak vyráželi do rychlých brejků. Největší příležitosti definitivně zlomit odpor soupeře měli v závěrečné desetiminutovce Brabenec se Sailerem, ale ani jeden nedokázal vyzrát na gólmana Štefla.

Rozhodnutí tak přišlo necelé tři minuty před závěrečnou sirénou. Valaši se rozhodli umocnit svou přesilovku hrou bez brankáře, což však po necelé čtvrtminutě po Dubcově chybě potrestal Brabenec.

Vsetínská hokejová - Mountfield České Budějovice 1:3 (0:2, 1:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 31. Dubec (Horák) - 4. M. Hudec (Toman), 11. M. Hudec (V. Nedorost), 58. Brabenec. Rozhodčí: Konc (SR) - Křivský, Hejduk. Vyloučení: 10:11. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 2690.
Vsetín: Štefl - Hrabal, Kučný, Horák, Galvinš, Ostrčil, Štach, od 21. navíc Pelikovský, Brincko - Grill, Stantien, Demel - Dubec, Sakrajda, Rob - Škoda, Sabol, Duba, od 21. navíc Davídek, Berzinš, Kraus. Trenéři: Vlach a Kopřiva.
Budějovice: Turek - Mucha, Vydarený, Gřegořek, Toman, Posmyk, Vágner - Kotrla, V. Hübl, Sailer - M. Hudec, V. Nedorost, Brabenec - Šimánek, Vak, Veselý - Gulaš, L. Květoň, Hřebejk. Trenéři: Jandač a Kupka.