Zlín ukončil sérii tří porážek a vyhrál po nájezdech ve Varech

KARLOVY VARY

Hokejisté Hamé Zlín dokázali po sérii tří porážek bodovat na ledě Karlových Varů, kde zvítězili 3:2 po samostatných nájezdech. V nich se prosadili jen hostující Martin Hamrlík a Petr Leška. Zlín se tak v extraligové tabulce přiblížil na jediný bod, přesto klesl z druhého na čtvrté místo za Znojmo a Spartu.

Už v první minutě zasáhl výtečně karlovarský brankář Mensator po střele zlínského Rachůnka. Ve 4. minutě sice na trestnou lavici putoval domácí Řezníček, ale karlovarští dokázali skórovat v oslabení. Kumstát našel od zadního mantinelu Skuhravého, ten trefil horní růžek Murínovy branky a otevřel skóre. V dalším průběhu první třetiny měl Zlín několik příležitostí k vyrovnání, ale Záhorovský, ani Kašpařík neuspěli. Od 17. minuty hosté sevřeli domácí čtveřici na minutu a půl minuty do přesilovkových kleští, což vyústilo čtyři vteřiny před vypršením početní výhody ve vyrovnání po Sekerášově ráně.

Domácí další šance neproměnili

Již od počátku druhé třetiny se musel činit domácí gólman. Ve 24. minutě ujel v oslabení zlínský Rachůnek, ale Mensator jeho pokus zneškodnil. O tři minuty později nechali obránci Karlových Varů Mensatora opět na holičkách. V souboji jeden na jednoho stanul proti Leškovi, a ačkoli Mensatorova lapačka kotouč zasáhla, přece jen sklouzl do karlovarské branky. Šanci na vyrovnání měli Karlovarští ve 30. minutě, ale brankář Murín forvarda Machuldu vychytal.

Domácí se dočkali ve 45. minutě, když Murína překonal v pádu Milan Procházka. Domácí tento gól hodně povzbudil a začali určovat tempo hry. V 50. minutě nebezpečně pálil Dvořák, o čtyři minuty později rozebrala hosty výtečnou kombinací druhá karlovarská řada, ale Dvořák jen o centimetry minul branku. Ve struhující třetí třetině ovšem už další gól nepadl.

Ani v pětiminutovém nastavení se skóre neměnilo a došlo tudíž na samostatné nájezdy. Zlínští exekutoři Hamrlík i Leška nájezdy proměnili, zatímco domácí Košťál a Machulda nikoliv. Vítěznou branku připsal sudí Šindler Hamrlíkovi.

Energie Karlovy Vary - Hamé Zlín 2:3 po sam. nájezdech (1:1, 0:1, 1:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 4. Skuhravý (Kumstát), 45. Milan Procházka (Machulda) - 18. Sekeráš (Leška), 27. Leška (Kubiš), rozhodující sam. nájezd Hamrlík. Rozhodčí: Šindler - Pešek, Padevět. Vyloučení: 6:8, navíc Skuhravý (Karlovy Vary) 10 min. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 3200.
Karlovy Vary: Mensator - Mudroch, Duben, Němec, Řezníček, Dobroň, Jiří Hanzlík, Kloz, Ustrnul - Kumstát, Skuhravý, Košťál -Dvořák, Kraft, Skladaný - Machulda, Milan Procházka, Borovanský - Tvrdek, Pech, Balázs. Trenéři: Venera, Baďouček a Kněžický.
Zlín: Murín - Hamrlík, Sekeráš, Zubíček, Nosek, Marušák, Galvas, Horáček, Lučka - Melenovský, Leška, Tomík - Kristek, M. Čech, Rachůnek - Záhorovský, Kašpařík, Mokrejš - Kubiš, Balán, R. Pšurný. Trenéři: Bokroš a Stuchlík.