Znojmo nedalo šanci Litvínovu a dále vede

Hokejisté Znojma potvrdili vedoucí postavení v tabulce a v pátečním 11. kole O2 extraligy porazili Litvínov 4:0. Vítkovice vyhrály ve Vsetíně 2:1, Třinec porazil Zlín 5:4 po prodloužení a Hamé nepomohly ani tři góly Tomíka. České Budějovice i díky hattricku Hübla zvítězily nad Spartou 5:2. Liberec porazil Kladno 3:1, Slavia podlehla Pardubicím 4:5.

V tabulce první Znojmo poslal do vedení Kucharczyk, který dorazil střelu Kotašky. Další ránu Severočeši inkasovali v 11. minutě po teči Mojžíše. Po trefě Bičánka na konečných 4:0 upravil v závěru Haman. Orli v probíhajícím ročníku doma ještě neprohráli.

Vítkovice potvrdily vzestup formy a vyhrály ve Vsetíně 2:1. Do vedení je poslal v 5. minutě Radek Procházka úspěšným bekhendovým blafákem. Ve druhém dějství vyrovnal Tomáš Demel, který v přesilovce bleskově dorazil střelu Kučného. O výhře Ostravanů rozhodl  ve 33. minutě Lukáš Krenželok, jenž po přihrávce atakovaného Šimíčka prostřelil Šteflovy betony.

Houpačka v Třinci

Třinec nad Zlínem vedl po první třetině 2:0, když se prosadili Rostislav Martynek a Jiří Polanský. Hamé se dostalo do hry ve 23. minutě, kdy Róbert Tomík využil přesilovku. Slovenský kanonýr měl skvělý den, v další přesilovce vyrovnal a ještě do přestávky završil hattrick.

Třinec vyrovnal ve 48. minutě, kdy si Jan Výtisk najel na přihrávku veterána Peterka. Další obrat završil v 57. minutě Korhoň a domácí znovu vedli. O 17 sekund později ale znovu vyrovnal Záhorovský. Rozhodnutí přineslo až prodloužení, kdy o páté výhře domácích v řadě rozhodl Roman Tomas.

Hübl hattrickem zničil Spartu

České Budějovice protrhly nepříznivou sérii proti Spartě, kterou dokázaly po patnáctizápasovém půstu porazit 5:2. Spartě nepomohl ani návrat Jana Hlaváče do sestavy, o výhře Jihočechů rozhodl hattrickem Viktor Hübl.

Liberec porazil Kladno 3:1, když se až do závěrečných minut musel obávat o výhru. Severočechy poslal do vedení v 17. minutě po pěkné kombinaci Jan Plodek, ve druhé třetině zvyšoval dorážkou Václav Pletka. Kladno se do hry vrátilo po teči veterána Martina Procházky z 45. minuty, svým druhým gólem v zápase rozhodl o vítězství domácích v 57. minutě Plodek.

Slavia neodolala náporu Pardubic

Poslední Slavia přivítala Pardubice a dlouho to vypadalo, že se proti silnému soupeři chytne. Bednář a Beránek v přesilovce poslali domácí do vedení, po přestávce na 3:0 zvyšoval Sobotka.

Obrana Slavie ale znovu zkolabovala a hosté trestali. Nejprve v přesilovce snížil Sýkora, pak se trefil Píša a za dalších 24 sekund vyrovnal Ondřej. Tragickou druhou třetinu Slavie završila trefa Čalouna.

Alespoň bod přiblížil Slavii přesilovkovou tečí letos trápící se Michal Sup, ale Pardubice opět bleskově odpověděly. Znovu za 24 sekund po trefě domácích poslal Východočechy do vedení Miroslav Hlinka.

Kolo se v sobotu dohrává televizním západočeským derby mezi Karlovými Vary a Plzní.

Oceláři Třinec - Hamé Zlín 5:4 v prodl. (2:0, 0:3, 2:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 1. Martynek (Kudrna), 14. Polanský (Tesařík), 48. Výtisk (Peterek), 57. Korhoň (Tomas), 61. Tomas (Polanský) - 23. Tomík, 30. Tomík (Hamrlík), 32. Tomík (Hamrlík), 58. Záhorovský (L. Galvas).
Vsetínská hokejová - Vítkovice Steel 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 28. Demel (Kučný) - 5. R. Procházka (Kuboš), 33. Krenželok (Šimíček).
Znojemští Orli - Chemopetrol Litvínov 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 6. Kucharczyk (Kotaška), 11. Mojžíš (Erat), 29. Bičánek (M. Růžička), 54. Haman (Kotaška).
Mountfield České Budějovice - Sparta Praha 5:2 (0:1, 3:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 35. Hřebejk, 37. Gřegořek (Macháček), 38. V. Hübl, 48. V. Hübl (Kutlák), 51. V. Hübl (M. Hudec) - 7. Vrbata (Podlešák), 30. Podlešák (Ptáček).
Bílí Tygři Liberec - Rabat Kladno 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 17. Plodek (Klimenta), 25. Pletka (Víšek), 56. Plodek - 45. Martin Procházka (Patera).
Slavia Praha - Moeller Pardubice 4:5 (2:0, 1:4, 1:1)
Branky a nahrávky: 9. Bednář (Sobotka), 10. Beránek (Kadlec), 21. Sobotka (Bednář), 54. Sup (Hlavačka) - 24. P. Sýkora (Havíř), 32. Píša (P. Sýkora), 33. Ondřej, 38. Čaloun (Rolinek), 55. M. Hlinka (P. Sýkora).