Vsetín potřetí za sebou prohrál

Třetí porážku za sebou utrpěli extraligoví hokejisté Vsetína. V pátečním 11. kole nestačili Valaši na Vítkovice, které Na Lapači vyhráli 2:1. Vítěznou branku zařídil ve 33. minutě Krenželok.

Vstup do zápasu vyšel hostům. V době vyloučení po jednom hráči na každé straně Kuboš chytře uvolnil Radka Procházku, který své sólo zakončil úspěšným blafákem do forhendu. Domácí gól zaskočil, přičemž hosté měli další možnosti své vedení navýšit. Až po deseti minutách se odvážili k nebezpečným výpadům i Valaši. Nejblíže gólu byli Škoda a Duba, při jejich pokusech však prokázal své umění Pinc.

O první trefu v síti Vítkovic se postarali domácí ve 28. minutě. V přesilové hře se po ráně Kučného dostal k dorážce Demel, který již vyzrál na soupeřova strážce svatyně. Radost Vsetína však netrvalo dlouho. O pět minut později totiž tísněný Šímíček dokázal uvolnit Krenželoka, který podruhé překonal Štefla. Domácí se nevzdali a ještě před druhou přestávkou měl hned dvě slibné příležitosti ke skórování Dubec, který ale na Pince nevyzrál.

Vsetín převahu nevyužil

Vsetínští, toužící po srovnání, měli další velkou příležitost v úvodu třetího dějství. V krátkém rozmezí byli vyloučení Hudec a Šimíček, čímž se Valachům naskytla 68 vteřin trvající přesilovka pěti proti třem. Kromě trvalé převahy si však žádnou gólovou možnost nevytvořili.

Další příležitosti k vynucení si prodloužení měli domácí v posledních šesti minutách, kdy nečistě hrající Ostravané dvakrát faulovali. Nejblíže druhé trefě v síti soupeře byl Dubec, stejně jako Kučný ovšem puk za brankovou čáru neprotlačil. Pozorně bránící hosté v samém závěru toho Vsetínu moc nedovolili. Jedenáct vteřin před závěrečnou sirénou sice Valaši odvolali gólmana, ovšem nedostali se ani ke střele.

Vsetínská hokejová - Vítkovice Steel 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 28. Demel (Kučný) - 5. R. Procházka (Kuboš), 33. Krenželok (Šimíček). Rozhodčí: Minář - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:9. Využití: 1:0. Diváci: 2980.
Vsetín: Štefl - Kučný, Hrabal, Bolf, Galvinš, Ostrčil, Brincko, od 33. navíc Stříteský - D. Květoň, Stantien, Demel - Dubec, Sakrajda, Rob - Davídek, Škoda, Duba - Grill, R. Hubáček, Sabol. Trenéři: Vlach a Kopřiva.
Vítkovice: Pinc - Jurečka, Gulaši, Jasečko, Hudec, Kuboš, Dresler - Irgl, Burger, P. Hubáček - Káňa, Šimíček, Krenželok - Kropáč, R. Procházka, Köhler - Klímek, Tomášek, Seman. Trenéři: Holaň a Trličík.