Znojmo nedalo Litvínovu šanci a vyhrálo 4:0

ZNOJMO

Větší důraz v koncovce podložený přesnější kombinační souhrou a výborným výkonem brankáře Trvaje vynesl hokejistům vedoucího týmu extraligy Znojma páteční vítězství nad Litvínovem 4:0: Orli, kteří základ úspěchu podložili dvěma góly už v první třetině, si tak udrželi domácí neporazitelnost.

Aktivněji hrající Znojmo zatlačilo soupeře před brankáře Hübla. Skóre otevřel už v 6. minutě Kucharczyk, jenž doklepl pohotově do sítě Kotaškovu střelu od modré čáry. Vedoucí branka domácí hokejisty naladila do ještě vyšších obrátek. Snaživě hrající Litvínov se po většinu času pouze bránil a spoléhal jen na ojedinělé protiútoky. Ty ale neměly proti pozorné znojemské obraně naději na úspěch.

Z tlaku Znojma se zrodil druhý gól, když Eratovu akci zakončil obránce Mojžíš. Naděje na zvrat blýskla Litvínovu v závěru úvodní třetiny. Nejdříve při šestisekundové přesilovce pěti proti třem a vzápětí po vyloučení Čakajíka a Bičánka hrál Litvínov 92 sekund opět v dvojnásobné početní výhodě. Šanci však hosté trestuhodně promarnili. V přesilovce měli sice převahu, vážněji ale brankáře Trvaje neohrozili.

Znojmo převzalo iniciativu

Znojmo po překonání krizového okamžiku opět převzalo iniciativu. I když tlak už postrádal střelecký důraz z první třetiny. Při vyloučení obránce Nikolova zvýšil náskok Znojma obránce Bičánek, na jehož tvrdou střelu od modré čáry Hübl vůbec nereagoval.

Litvínov hrál bez jiskry, unaveně, postrádal akci, kterou by zaskočil protivníka. Po třetí obdržené brance se už nezmohl ani na náznak pokusu o zvrat. I když aktivně hrající Znojmo mu příliš šancí nepovolilo. Naopak šest minut před koncem vstřelil čtvrtou branku, když tečoval střelu obránce Kotašky. V posledních dvou minutách dohrávalo Znojmo zápas pouze ve třech, ale střelecky nemohoucí Litvínov nevyužil ani tuto nabídku alespoň ke korigování skóre.

Znojemští Orli - Chemopetrol Litvínov 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 6. Kucharczyk (Kotaška), 11. Mojžíš (Erat), 29. Bičánek (M. Růžička), 54. Haman (Kotaška). Rozhodčí: Husička - Machálek, Škach. Vyloučení: 8:9, navíc Hranáč (Litvínov) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 3225.
Znojmo: Trvaj - Němeček, Bičánek, Mojžíš, Čakajík, Kotaška, Šmach, Jareš - J. Svoboda, Pucher, M. Růžička - Erat, Dopita, Selingr - Kucharczyk, Haman, Plášek. Trenéři: Hořava a Votruba.
Litvínov: J. Hübl - Šlégr, Gýna, Punčochář, Nikolov, Skuhrovec, Hranáč, L. Poživil - Kubinčák, Reichel, Prorok - Benda, Branda, Trávníček - Bednařík, Kopecký, Jenáček - Černý, Lukeš, Sklenička. Trenéři: V. Sýkora a P. Fiala.