Liberec porazil o tři branky Plzeň

LIBEREC

Čtyřmi využitými přesilovkami a výborným nástupem do utkání rozhodl Liberec o zaslouženém vítězství v 13. kole hokejové extraligy. Plzeň pod novým trenérem Kučerou poprvé prohrála.

Domácí po čtrnácti minutách utekli soupeři už na tříbrankový rozdíl. Nejprve úvodní Divíškovo vyloučení potrestal obránce Krstev. Záhy se ze svého premiérového gólu v extralize radoval Slovinec Pajič. A když se Víšek v další početní výhodě trefil z dálky pod horní tyčku, přenechal Málek svoje místo v plzeňské brance Ježovi.

Západočeši se v závěru první třetiny dostali nečekaně do zápasu díky dvěma zásahům Krále a Matějovského v rozmezí 46 sekund. Druhá část už byla na zajímavé momenty chudší, přinesla pouze další gól do hostující sítě.

Ve 49. minutě Richard Král neproměnil trestné střílení za faul Kočího. Pak sice Zelenka snížil v oslabení, ale drama se nekonalo. Bílí Tygři si pohlídali tříbodový zisk. Jejich šestý gól dal Klimenta při power-play hostí.

Bílí Tygři Liberec - Lasselsberger Plzeň 6:3 (3:2, 1:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 3. Krstev, 7. Pajič (Dušek), 14. Víšek (Plodek), 29. O. Hruška (Vampola), 57. O. Hruška (Vampola), 59. Klimenta (Víšek) - 19. Král (Benák), 20. Matějovský (Cartelli), 56. Zelenka (Ludvík). Rozhodčí: Bolina - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 7:10. Využití: 4:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 3631.
Liberec: Hnilička - Moravec, Zíb, Čutta, Krstev, Žabka, Holub, Kočí - Pletka, Podkonický, Šachl - Klimenta, Plodek, Víšek - O. Hruška, Vampola, S. Procházka - Dušek, Pabiška, Pajič. Trenéři: Paleček, V. Čermák a Kapoun.
Plzeň: Málek (14. Jež) - Benák, Trnka, Cartelli, Derner, Nedoma, Mazanec, Malinský, Pulpán - Fabuš, Král, Ludvík - Zelenka, Divíšek, Matějovský - Důras, Šindel, Adamský - J. Heřman, Kepl, Šaffer. Trenéři: Kučera a Černý.