Vítkovice porazily Plzeň a přeskočily ji v tabulce

Po třech porážkách hokejisté Vítkovic zase zabrali. Neúspěšnou šňůru přestřihli v domácím utkání s Plzní, kterou díky třem gólům ze závěrečné třetiny porazili 5:3. Dva góly v závěru vsítila nově poskládaná elitní formace, ale ten rozhodující dal jedenáct minut před koncem obránce Petr Kuboš.

Hokejisté Vítkovic

Více příležitostí v úvodu utkání měli domácí. Málek si poradil s pokusy Kropáče i Burgra, v páté minutě ale již kapituloval. Kubošovi však k premiérovému gólu v sezoně pomohla teč jednoho z plzeňských hráčů, na kterou Málek neměl šanci zareagovat. Hosté však rychle vyrovnali. O 67 vteřin později vystřelil od modré Derner a Divíšek změnil těsně před Pincem směr puku. Vítkovice inkasovaly po první vážnější akci Lasselsbergeru.

Oba celky mohly přidat druhý gól v početních výhodách, ale ani jeden z nich neuspěl. Proti Málkovi se poté neprosadil Hubáček, na druhé straně dopadl stejně Matějovský a dorážející Zelenka. Nakonec se to podařilo Severomoravanům. Mikulíkovu individuální akci brankově dokončil pohotový Procházka.

Druhá část přinesla nápor Západočechů, kteří v útočném pásmu dominovali dravostí a výborným pohybem. Šance se počítaly téměř jen na jejich straně, ale hosty jako by uhranul Pinc. Pod lapačkou skryl Zelenkovu dorážku, akrobaticky se ohnal po střele Matějovského a ztlumil i švih Důrase, který parádní stahovačkou prošel přes Gulašiho. Vítkovice už v duchu zvyklostí prohospodařily dlouhou přesilovku pět na tři a mohly pykat, ale těsné vedení po Fabušově pokusu ochránil Pinc.

Divíšek zařídil drama

Ani ostražitý brankář sám všechno nezvládl. Plzeň se odplaty dočkala v úvodu třetího dějství; ve dvojnásobné přesile Matějovský sice promáchl před prázdnou brankou, ale z další akce kotouč záhadným způsobem přes Pince propasíroval Šindel.

Gól byl paradoxně dopingem pro domácí. Ti vystoupili z dvacetiminutového stínu a zarputilým finišem strhli výhru na svou stranu. Třetí trefu si zapsal nováček v první řadě - Káňa v signalizované výhodě doklepl za čáru Irglovu střelu. Celou akci vymyslel Kuboš, ale ovací si užil až tři minuty poté, když švihem využil vítkovickou přesilovku.

Dva slepené zásahy neodvrátily drama. Zadělal na něj Divíšek, jenž v 57. minutě z brankoviště dorazil ránu Matějovského. Už 99 sekund před koncem Málek zůstal na střídačce, Plzeň rozpoutala manévry v útočném pásmu, ale v poslední sekundě zpečetil výsledek do prázdné branky nejlepší vítkovický střelec Irgl.

Vítkovice Steel - Lasselsberger Plzeň 5:3 (2:1, 0:0, 3:2)
Branky a nahrávky: 5. Kuboš (R. Procházka), 17. R. Procházka (Mikulík), 46. T. Káňa (Irgl), 49. Kuboš (Burger), 60. Irgl - 6. Divíšek (Derner), 43. Šindel (Cartelli), 57. Divíšek (Matějovský). Rozhodčí: Smeták - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 11:8. Využití: 1:2. Diváci: 3132.
Sestavy:
Vítkovice: Pinc - Jasečko, Gulaši, Kuboš, S. Hudec, Jurečka, Chmelíř - Irgl, T. Káňa, P. Hubáček - Kropáč, Burger, Krenželok - Mikulík, R. Procházka, Köhler - Tomášek, F. Seman. Trenéři: Holaň a Trličík.
Plzeň: Málek - Cartelli, Derner, Nedoma, Malinský, Benák, Trnka, Pulpán, Mazanec - Zelenka, Divíšek, Matějovský - Důras, Šindel, Adamský - Fabuš, Král, Ludvík - J. Heřman, Šaffer, Kepl. Trenéři: Kučera a Černý.