Vary s uzdraveným Mensatorem v brance porazily Vítkovice

KARLOVY VARY

Hokejisté Karlových Varů porazili v pátek Vítkovice 3:1 a vyšli tak úspěšně ze souboje sousedů v tabulce. Energie rozhodla o své výhře ve třetí třetině, ve které překonal brankáře Marka Pince útočník Milan Kraft. Třetí gól vstřelili domácí při power play soupeře.

Západočeši nastoupili do duelu s uzdraveným brankářem Mensatorem se třemi pětkami. V úvodu měl ale více práce Pinc, z přesilovky však karlovarští nic nevytěžili. Naopak krátce po jejím skončení se hosté ze vcelku nenápadné akce ujali vedení díky přesné Káňově střele. Další větší příležitosti se ve vyrovnané první třetině už nezrodily. Vítkovice se dopředu nehrnuly a vedení s přehledem bránily. Poněkud křečovitě hrající domácí byli chvílemi dosti bezradní a diváci z jejich výkonu rozpačití.

Nápor Vítkovic v první polovině druhé třetiny ještě umocnily tři jejich přesilové hry za sebou, ale stav se při nich neměnil. Ve 25. minutě Mensator skvěle kryl Tomáškovu střelu z bezprostřední blízkosti, vzápětí si poradil s pokusem Hubáčka a ve 29. minutě chytil bombu Jasečka od modré. Hru v početní výhodě si poté vyzkoušeli i domácí, ani oni však sérii faulů hostů potrestat nedokázali.

Nespokojené diváky si udobřili domácí až při plném počtu hráčů na ledě. O vyrovnání se postaral Chrenko, který do zápasu naskočil v jeho polovině - za vyloučeného Skuhravého. V závěrečném dějství se toho dlouho moc nedělo, až v 50. minutě dorazil Dvořákovu střelu za Pincova záda Kraft a prakticky utkání rozhodl. Hosté poté sice mohli vyrovnat při přesilové hře pěti proti třem, na Mensatora ale nevyzráli. V 59. minutě se Vítkovice odhodlaly ke hře bez brankáře a místo druhého gólu 30 vteřin před koncem inkasovaly.

Energie Karlovy Vary - Vítkovice Steel 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 39. Chrenko (Machulda), 50. Kraft (Skladaný), 60. Skuhravý (Řezníček) - 4. Káňa (Krenželok). Rozhodčí: Jebavý - Čížek, Padevět. Vyloučení: 7:7, navíc Skuhravý (K. Vary) a Gulaši (Vítkovice) oba 10 min. Bez využití. Diváci: 2850.
Karlovy Vary: Mensator - Mudroch (28. Brňák), Duben, Němec, Řezníček, Dobroň, Jiří Hanzlík - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Dvořák, Kraft, Skladaný - Machulda, Pech, Milan Procházka, od 28. navíc Chrenko. Trenéři: Venera, Baďouček a Kněžický.
Vítkovice: Pinc - Jasečko, Gulaši, Kuboš, Chmelíř, Jurečka, Dresler, Mocek - Irgl, Káňa, P. Hubáček - Kropáč, Burger, Krenželok - Mikulík, R. Procházka, Köhler - od 21. navíc Tomášek, Boháč, Klimek. Trenéři: Holaň a Trličík.