Omsk - Nižněkamsk 4:2Omsk a Jokerit ještě v KHL nepřenechaly soupeřům ani bod

Moskva/Praha

Avangard Omsk a Jokerit Helsinky vyhrály i čtvrté zápasy v nové sezoně Kontinentální hokejové ligy v základní hrací době a jsou jedinými dvěma týmy v soutěži, které ještě nepřenechaly soupeřům ani bod.

Avangard po třech venkovních výhrách uspěl i v domácí premiéře v azylu v Balašiše. Proti Nižněkamsku ztratil Omsk dvakrát vedení, přičemž u prvního vyrovnávacího gólu asistoval český bek Adam Polášek, ale ve třetí třetině dvěma góly rozhodl a vrátil se do čela Východní konference o skóre před rovněž neporažené rivaly z Nižního Novgorodu a Jekatěrinburgu.

Finský lídr Západní konference pro změnu uspěl v prvním výjezdu mimo vlastní led a zvítězil v Minsku nad Dinamem 4:1.

V zápase Viťazu proti Spartaku Moskva si v poslední třetině připsali po jedné asistenci domácí obránce Vojtěch Mozík a útočník hostů Robin Hanzl. Mozík se v 51. minutě podílel v přesilovce na vyrovnání na 2:2, Hanzl ale v poslední minutě vybojovaným kotoučem rozehrál akci, po níž Nikita Filatov rozhodl 46 sekund před koncem o třetím vítězství Spartaku v sezoně.