Živě

Kuriózní trefa v KHL. Vítězným gólem rozhodl brankář

31. ledna 2019 12:38 - Čeljabinsk/Praha

Stal se teprve čtvrtým brankářem v historii Kontinentální hokejové ligy, kterému se podařilo dát gól. Finský gólman Viťazu Podolsk Joni Ortio k trefě, která rozhodla o výhře jeho týmu 3:2 na ledě Čeljabinsku, přišel hodně kuriózním způsobem.

 

Profimedia.cz

Rozhodčí se ve 38. minutě chystali za stavu 2:2 vylučovat jednoho z hostujících hráčů, takže gólman Čeljabinsku Vasilij Děmčenko zamířil na střídačku, aby do hry pustil šestého bruslaře svého týmu.

Traktor mezitím kombinoval v útočném pásmu, jenže přihrávku Marsela Šolochova na modré čáře nezachytil obránce a puk zamířil do prázdné branky. Gól byl připsán Ortiovi, který se puku dotkl jako poslední z hráčů Viťazu.

Sedmadvacetiletý rodák z finského Turku a spoluhráč Čechů Vojtěcha Mozíka a Michala Řepíka se tak stal čtvrtým brankářem v historii KHL, který se zapsal do střeleckých statistik. Před ním to dokázali Rusové Ilja Proskurjakov (2009 za Magnitogorsk), Vitalij Jeremejev (2013 za Astanu) a Lotyš Edgars Masalskis (2010 za Rigu).

škv, Sport.cz

Časová osa: KHL 2020/2021

Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..