Omsk - CSKA 2:3 PPStav série 0:4Hokejisté CSKA získali poprvé Gagarinův pohár

Moskva

Hokejisté CSKA Moskva získali poprvé Gagarinův pohár. Vítěz základní části KHL vyhrál ve čtvrtém finále na ledě Omsku 3:2 v prodloužení a sérii ovládl suverénně 4:0 na zápasy. Bývalý armádní klub navázal na svůj dosud poslední ligový titul ještě ze sovětské éry z roku 1989.

Omsk vedený kanadským trenérem Bobem Hartleym přitom vstoupil do dnešního utkání v Balašiše, v níž měl Avangard v sezoně azyl, lépe než soupeř. Ve 13. minutě odčaroval kouzlo gólmana CSKA Ilji Sorokina, jenž v předchozích dvou zápasech neinkasoval, Sergej Šumakov. Necelé tři minuty nato přidal druhou branku domácích Cody Franson a zdálo se, že by si Omsk mohl vybojovat prodloužení série.

V úvodu druhé části však snížil Kirill Kaprizov a po obléhání branky Avangardu ve třetí třetině poslal zápas v 58. minutě do prodloužení Konstantin Okulov. V nastavení oba týmy přežily oslabení, až nakonec v čase 77:44 ukončil nejen zápas, ale i celou sezonu KHL tečí ze vzduchu Maxim Mamin.

Již po čtvrtfinále bylo jasné, že letos nejlepší evropskou soutěž nevyhraje žádný český hokejista.