Živě

Účast Slovanu Bratislava v novém ročníku KHL je opět ohrožena

15. května 2019 17:06 - Bratislava

Rusové mají připravený kalendář Kontinentální hokejové ligy (KHL) pro ročník 2019/2020 se Slovanem Bratislava i bez něj. Sport.cz to potvrdilo mediální oddělení soutěže v mailu zaslaném ve středu.

 

Tato informace by potvrzovala, že účast slovenského zástupce v KHL je opět ohrožena. Viceprezident Slovanu Juraj Široký mladší přitom vedení soutěže opakovaně ujišťoval, že klub bude mít nového investora, ale zatím ho nepředstavil. „K dnešnímu dni nemá klub zajištěny finance pro příští ročník," upozornilo mediální oddělení KHL.

Investor si to údajně rozmyslel, protože financování klubu v KHL je dražší, než předpokládal. Ruský deník Sport Express tvrdí, že Slovan s velkou pravděpodobností v sezoně 2019/2020 v KHL pokračovat nebude.

Rozhodne se na konci května

Koncem dubna 2019 Široký mladší informoval, že klub má nového investora z České republiky, kterého však nekonkretizoval. Investor měl splatit dluh Slovanu vůči městu Bratislava za pronájem zimního stadionu ve výši téměř milionu eur. Klub má rovněž dluhy vůči hráčům, kteří hráli v Bratislavě v uplynulé sezoně. „Prioritou je vyplatit hráče, abychom mohli skládat nové mužstvo co nejdříve," řekl tehdy viceprezident klubu.

O osudu Slovanu v KHL by se mělo s definitivní platností rozhodnout nejpozději do 29. května 2019.

Ivan Vilček (Bratislava), Sport.cz

Časová osa: KHL 2020/2021

Filtr článků - Kontinentální liga


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..