Prusek vychytal všechny střelce Omsku včetně Jágra

MOSKVA

Český brankář Martin Prusek z Dynama Riga vychytal v hokejové KHL v duelu s Omskem čisté konto. Na Štědrý den nedovolil skórovat ani největší hvězdě soutěže krajanovi Jaromíru Jágrovi a pomohl svému týmu k vítězství 2:0. Lotyšský celek díky vítězství snížil v tabulce Charlamovovy divize náskok svého soupeře na druhém místě na dva body.

Martin Prusek v dresu Dynama Riga

Čisté konto udržel také brankář Atlantu Mytišči Ray Emery, který vychytal vítězství 3:0 nad Čerepovcem. V dalším zápase prohrál Novokuzněck na domácím ledě 2:3 po samostatných nájezdech, vítěznou branku vstřelil hostující Anisin.

Rachůnek dvakrát skóroval v přestřelce s Astanou

Hned třináct branek viděli fanoušci v Moskvě při zápase místního Dynama s kazašskou Astanou. Domácí vedli i zásluhou dvou branek Karla Rachůnka osm minut před koncem o čtyři góly, ale Astana dokázala ještě zápas zdramatizovat. Během čtyř minut vstřelili hosté tři branky a snížili na rozdíl jediného gólu, vyrovnat už ale nedokázali. Hattrickem se blýskl hráč Astany Konstantin Glazačev.

V dresu Ufy skórovali čeští útočníci Michal Mikeska a Petr Vampola a pomohli svému týmu k výhře 4:2 na ledě Nižného Novgorodu. Obránce Jiří Marušák zase svou brankou přispěl k vítězství Balašichy nad Magnitogorskem.

Dynamo Riga - Omsk 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky: 25. Cipruss, 45. Ellison.
Novokuzněck - Novosibirsk 2:3 po sam. nájezdech (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 28. Kapuš, 58. J. Michajlov - 1. Tarasenko, 32. Karpjuk, rozh. nájezd Anisin.
Jaroslavl - Toljatti 2:3 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 25. V. Višněvskij (Irgl), 42. Tkačenko - 34. Bodrov, 55. D. Makarov, rozh. nájezd Golubcov.
Atlant Mytišči - Čerepovec 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Branky: 19. I. Koroljov, 50. Leščev, 55. Gluchov.
Petrohrad - Čeljabinsk 4:1 (1:0, 0:1, 3:0)
Branky: 13. Popovic, 46. Krjukov, 50. Gorovikov, 58. Sušinskij - 23. Zavaruchin
Nižnyj Novgorod - Ufa 2:4 (1:0, 0:2, 1:2)
Branky: 12. Novopašin, 46. Nikitěnko - 21. Mikeska, 37. Vampola, 53. Klimentěv, 60. A. Radulov.
Dynamo Moskva - Astana 7:6 (4:1, 1:0, 2:5)
Branky: 4. a 42. Rachůnek, 3. Zinovjev, 17. Karamnov, 19. Pestuško, 31. Afanasenkov, 52. Landry (Čajánek) - 10., 52., a 56. Glazačev, 47. Gavrilin, 53. Solarev, 57. Dallman.
MVD Balašicha - Magnitogorsk 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
Branky: 15. Marušák, 21. Ugarov, 52. Chasanov, 53. Krovopuskov - 39. Birjukov (Pilař), 45. Čistov.
CSKA Moskva - Nižněkamsk 2:3 po sam. nájezdech (1:1, 0:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 18. Kuljaš, 49. Ščastlivyj - 2. K. Makarov (Kohn), 41. Anšakov, rozh. nájezd F. Fjodorov.