Straka přispěl gólem k vítězství Čerepovce nad Minskem

Český útočník Josef Straka pomohl jedním gólem v Kontinentální hokejové lize (KHL) k vítězství Čerepovce nad Dynamem Minsk 3:2. Straka ve druhé třetině vyrovnával na 1:1, jeho slovenský spoluhráč Ladislav Nagy poté přihrál na dvě zbývající branky Čerepovce.

Josef Straka v dresu Čerepovce

Neuvěřitelných sedmnáct branek viděli fanoušci kazašské Astany v zápase proti Čechovu, který domácí tým převálcoval 11:6. V každé třetině viděli diváci alespoň pět branek a nejvíce se bodově prosadili Konstantin Glazačev a Andrej Gavrilin. Prvně jmenovaný zaznamenal dva góly a dvě přihrávky, Gavrilin si připsal ještě o jednu asistenci navíc.

Na vítěznou branku Nižného Novgorodu v utkání na ledě Toljatti přihrál český kanonýr Pavel Brendl. Ladislav Kohn zase skóroval ve vítězném zápase svého Nižněkamsku proti týmu HK MVD Balašicha.

Astana - Viťjaz Čechov 11:6 (4:1, 5:1, 2:4)
Branky: 23. a 24. Gavrilin, 3. a 26. Glazačev, 8. Solarev, 11. Stoljarov, 14. Mezei, 22. Žajlauov, 31. Krasnoslobodcev, 41. Spiridonov, 53. Starčenko - 49. a 58. Mužžuchin, 10. A. Golc, 23. I. Radulov, 46. Sapožkov, 50. Klimenko.
Toljatti - Nižnyj Novgorod 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Branky: 32. Mamašev (Brendl), 60. Potapov.
Nižněkamsk - MVD Balašicha 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)
Branky: 12. Smirnov, 31. Arekajev, 48. Ivanov, 60. Kohn - 12. Abdullin, 22. Krovopuskov.
Čerepovec - Dynamo Minsk 3:2 (0:1, 3:1, 0:0)
Branky: 27. J. Straka, 28. Gubin, 39. Kwiatkovski - 16. Razvadovskij, 34. Juhänen.