Hokejový brankář Prusek v Rize pokračovat nebude

25. května 2009 14:43 - RIGA/OSTRAVA

Angažmá hokejového brankáře Martina Pruska v lotyšském Dynamu Riga je u konce. Třiatřicetiletý reprezentační gólman, který se představil i na nedávném šampionátu ve Švýcarsku, byl sice s účastníkem Kontinentální ligy domluven na nové smlouvě, ale lotyšská strana musela od dohody z finančních důvodů ustoupit.

Přestože kmenový hráč Vítkovic odvedl v uplynulé sezóně týmu Dynama spolehlivé služby a vedení klubu mělo o Pruska znovu velký zájem, ekonomická recese stočila jednání opačným směrem.

"I na východoevropský trh s hráči dopadla ekonomická krize. Před měsícem jsme byli na všem dohodnuti, ale klub ztratil jednoho ze svých sponzorů a musí více šetřit. Rozhodl se vsadit na mladší gólmany," řekl dnes ČTK hráčův agent Vladimír Vůjtek mladší.

Na místo Pruska si Riga pořídila lotyšského reprezentanta Edgarse Masalskise, který v Dynamu před odchodem do německého Duisburgu působil už zkraje uplynulého ročníku. Za ním by měli být v záloze připraveni mladí odchovanci.

Prusek zářil v barvách lotyšského celku zejména na přelomu roku. Vyšel mu už dvouměsíční záskok ve Spartaku Moskva na začátku sezony, ale po nástupu do Rigy se předvedl v ještě oslnivější formě. I za pět vychytaných nul získal ocenění pro nejlepšího gólmana soutěže za měsíc prosinec. "S Martinem byli v klubu hodně spokojeni, měl dobrou sezonu. Bohužel doba je momentálně taková a řada klubů prostě musí šetřit. Taková je realita," podotkl Vůjtek.

Prusek je sice stále pod smlouvou ve Vítkovicích, ale pravděpodobnost, že by se do Ostravy vrátil, je téměř nulová. "Hledáme v zahraničí. Před měsícem jsme měli nabídky, ale tehdy byla ještě jiná situace a počítali jsme, že bude v Rize," dodal Vůjtek.

ČTK

Časová osa: KHL 2020/2021

Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestupuje, nejlepší čtyři týmy postupují přímo do čtvrtfinále, osm týmů hraje předkolo. Play-off začíná 10. března.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..