Chabarovsk senzačně vyhrál v Ufě a překazil jí útok na vedoucí příčku

PRAHA/MOSKVA

Hokejisté týmu Salavat Julajev Ufa ve čtvrtek senzačně prohráli na vlastním ledě s třetím nejhorším týmem Kontinentální ligy (KHL) Amurem Chabarovsk. Pro Ufu navíc porážka 2:3 znamenala, že se prozatím nevrátí do čela soutěže. Na první příčce se naopak po zbývajících čtvrtečních zápasech udržel Magnitogorsk díky vítězství 2:1 v běloruském Minsku.

Zklamaná střídačka hokejistů Ufy s trenérem Bykovem

Už v páté minutě zápasu přitom mohla jít Ufa do vedení, jenže Antipov neproměnil trestné střílení. O minutu později se tak radovali hosté, když skóroval Kopejkin. V závěru druhé třetiny zvýšil Zakijev a na začátku druhé třetiny vyhnal Kolesnika z domácí branky třetím gólem Osipov.

Tříbrankovou ztrátu zmírnil po chvíli Grigorenko, ale další úspěch Ufy následoval až v 52. minutě, kdy tečoval střelu Antipova z pravého kruhu Konstantin Kolcov. Další nápor domácích ještě zhatil nechtěný úder vysokou holí Miroslava Blaťáka do tváře Kopejkina, ale u závěrečného náporu Ufy už český bek nechyběl. Se spoluhráči už ale jen stihl sledovat radost hostů.

Dva góly Brendla v Balašize

Z dalších českých hráčů se nejvíce blýskl Pavel Brendl, jenž pomohl k vítězství Novgorodu na ledě Balašichy dvěma góly. Domácím tak nakonec nebyla nic platná ani branka Filipa Nováka.

Také Dynamo Moskva může za vítězství nad Čeljabinskem poděkovat českým hokejistům. Ještě na konci druhé třetiny prohrávalo o dvě branky, když po přihrávce Jiřího Hudlera snížil Denisov. Na začátku třetí části pak Panov po asistencích opět Hudlera a Karla Rachůnka vyrovnal a vítězný gól vstřelil v 54. minutě Šitikov.

Vedoucím týmem Kontinentální ligy zůstává Metallurg Magnitogorsk, protože vyhrál 2:1 na ledě běloruského Dynama Minsk. O výhře hostí rozhodl český olympionik Tomáš Rolinek svým gólem při hře ve čtyřech pouhé čtyři minuty před koncem zápasu.

Ufa - Chabarovsk 2:3 (0:2, 1:1, 1:0)
Branky: 27. Grigorenko, 52. Konstantin Kolcov - 8. Kopejkin, 19. Zakijev, 22. Osipov.
Toljatti - Atlant Mytišči 1:2 po sam. nájezdech (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0)
Branky: 4. Petrov - 15. Žerděv, rozhodující nájezd Mozjakin.
Jaroslavl - Viťaz Čechov 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
Branky: 25. Ruděnko, 27. Galimov, 50. Anikejenko (Vašíček) - 36. Belokoň.
Kazaň - Petrohrad 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
Branky: 43. Pervyšin - 40. But, 46. Gorovikov.
Nižněkamsk - Čerepovec 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
Branky: 16. a 60. Ivanov, 23. a 50. Archipov - 37. Nagy, 55. J. Straka.
Dynamo Moskva - Čeljabinsk 4:3 (0:2, 2:1, 2:0)
Branky: 25. Avcin (Rachůnek), 39. Denisov (Hudler), 45. Panov (Rachůnek, Hudler), 54. Šitikov - 6. Skačkov, 15. Gusmanov, 32. Veličkin.
Balašicha - Nižnij Novgorod 3:6 (1:1, 1:0, 1:5)
Branky: 17. F. Novák, 38. Dobryškin, 49. Gorbunov - 49. a 55. Brendl, 12. Varnakov, 46. Nikitěnko, 53. Alexandrov, 54. Šafigulin.
Spartak Moskva - CSKA Moskva 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Branky: 10. Upper, 33. Musatov, 59. Radivojevič - 28. Suglobov.
Dynamo Minsk - Magnitogorsk 1:2 (1:0, 0:0, 0:2)
Branky: 20. Varlamov - 51. Čistov, 56. Rolinek.
Dynamo Riga - Jekatěrinburg 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
Branky: 11. Petrovický, 25. Hossa, 37. Akipans, 59. Redlihs.