Rubriky:

Kontinentální liga

V přípravě na KHL onemocnělo koronavirem 131 hokejistů

31. srpna 2020 14:55 - Moskva

Ani Kontinentální hokejové lize se nevyhnuly problémy s onemocněním covid-19. Prezident soutěže Alexej Morozov uvedl, že pozitivní testy na koronavirus mělo v přípravě do neděle 131 hokejistů. KHL ve středu začne jako první hokejová soutěž v Evropě.

 

Twitter

Podle Morozova se 57 hráčů již uzdravilo, všichni měli jen mírný průběh onemocnění. "Byli pod neustálým dohledem klubových lékařů, situaci sledovala i zdravotnická služba KHL," řekl Morozov na tiskové konferenci před startem ligy.

Pandemie koronaviru ovlivnila přípravu prakticky všech týmů. "Každý si je dobře vědom obtíží, kterým musely kluby i liga čelit. Pandemie a související omezení se pro nás staly zkouškou naší síly. V některých týmech šlo několik hráčů do karantény najednou a téměř všechny musely měnit plány přípravy," uvedl šéf soutěže s tím, že obecně platí, že všechny problémy byly vyřešeny nebo se řeší. "Hlavní věc je, že jsme připraveni na začátek sezony," dodal Morozov.

Jágrovo Kladno ruší zbylé zápasy před startem ligy!

Přestože KHL začne podle plánu a vedení soutěže podle Morozova ani neuvažovalo o odkladu startu, ne na všech zápasech budou přítomni diváci. Aktuálně platí, že bez fanoušků se bude hrát v Kazachstánu, Čerepovci a Novosibirsku.

"Vždy je nutné dodržovat doporučení regionálních úřadů a také brát ohled na to, kolik diváků může do jednotlivých arén přijít za předpokladu, že budou dodržena všechna bezpečnostní opatření," konstatoval Morozov s tím, že nejlepší řešení vždy najdou jednotlivé kluby. "Neexistuje a nemůže existovat univerzální vzorec," podotkl.

ČTK

Časová osa: KHL 2020/2021

Filtr článků - Kontinentální liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..