Rubriky:

Kontinentální liga

VIDEO: To jsem nikdy neviděl, vzduch je strašný, říká Hašek o Moskvě

9. srpna 2010 11:55

V sobotu odloženo, v neděli se už potil. Dominik Hašek poprvé trénoval se Spartakem v Moskvě. Pětačtyřicetiletý gólman si ale také musel vyzkoušet nepříznivé počasí, které v Rusku panuje. Hoří na mnoha místech a nebe je plné kouře. „V Česku jsem každý den sledoval zprávy v televizi. Se vzduchem to není moc dobré. Je to strašné. To jsem nikdy a nikde neviděl,“ řekla jedna z hvězd Kontinentální ligy pro Sport-express.

 

Milan Syruček, ČTK

Jak se cítíte po prvním tréninku?
Fyzicky špatně. Bohužel na jednom tréninku jsem se zranil. (Hašek ukazuje levý oteklý prsteníček, který si poranil 27. července na soustředění v Havlíčkově Brodě). Nejde o zlomeninu, ale trochu to bolí. Zatím tedy jen bruslím a dělám si svůj brankářský trénink.

Ale viděli jsme, že jste zkoušel...
Ano, ale jen několik minut. Doktor mě varoval, že více to nemám zkoušet. V zásadě se ale cítím mnohem lépe, než před týdnem. Pokud budeme mít v sobotu nebo v neděli zápas, chtěl bych chytat. Poslední slovo ale bude mít lékař.

Můžete zhodnotit přípravu s novým týmem?
Těžko říci něco určitého. Všichni hráči Spartaku jsou profesionálové, s pukem to umí. Ale trénink je něco jiného, úroveň se ukáže až při utkáních. Potom budu moci říci více o síle mužstva.

Už jste se poznal s ostatními brankáři?
Samozřejmě. Trávíme spolu hodně času při trénincích. Jen se ale neptejte, kdo je lepší a kdo horší. Všichni čtyři chceme udělat maximum pro úspěch týmu. Hodnocení z mé strany by nebylo správné, nyní jsou všichni moji přátelé, to je dobře.

Už víte, kde budete v Moskvě bydlet?
Viděl jsem několik bytů. Jakmile se vrátíme z Jekatěrinburgu, tak se podívám opět a rozhodnu se. Pokud budu upřímný, ještě jsem se nerozhodl přesně, co chci. Zda hotel, nebo byt.

Přijede za vámi rodina?
Syn Michal má dvacet let a studuje na University of Michigan. Je pravděpodobné, že sem přiletí. Viděli jsme se jen o Vánocích a během prázdnin. Patnáctiletá dcera Dominika studuje v Praze střední školu. Ona s manželkou mě přijedou navštívit.

Hraje syn hokej?
Jako malé dítě chodil na led, ale Michal má raději golf než hokej.

lik, Sport.cz

Časová osa: Kontinentální liga

Filtr článků - Kontinentální liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..