Hokejisté po tragédii z Ruska utíkat nechtějí, tvrdí agenti

11. září 2011 12:00 - PRAHA

Žádný úprk zahraničnich hokejistů z Kontinentální hokejové ligy se po tragédii Lokomotivu Jaroslavl zatím neplánuje. Alepoň to tvrdí hráčtí agenti. I když momentálně lze asi jen těžko odhadovat, jak dalece ovlivní do budoucna středeční tragická událost, při níž havarovalo letadlo s hráči Jaroslave na palubě, odchody hráčů z Ruska.

 

ČTK/AP

"Nic takového jako náznaky ohledně touhy po návratu domů nemám. Že by tam odtud chtěl někdo po té středě utíkat, o tom se mnou nikdo nemluvil," řekl ČTK hráčský agent Michal Sivek.

"Ani mně kvůli něčemu takovému nikdo nekontaktoval, ale my teď řešíme naprosto jiné věci," uvedl jiný hráčský zástupce Robert Spálenka.

Sivek sám nedokázal odhadnout, zda bude smrt téměř všech členů Lokomotivu včetně českých hráčů Jana Marka, Karla Rachůnka a Josefa Vašíčka nějakým způsobem ovlivňovat rozhodování jeho klientů v budoucnosti.

"Těžko říct. Je to samozřejmě strašná tragédie, ale je to jako kdyby se letecká katastrofa stala kdekoliv po světě. Také kvůli tomu nepřestanou hráči chodit ven, potažmo do Ruska. Důležité bude ovšem nejspíš také to, jestli se něco stane a posune v otázce bezpečnosti letecké přepravy v Rusku," přemítal Sivek.

Skandinávci budou asi Rusko více zvažovat

Ani hvězda první velikosti Jaromír Jágr, který ještě v minulé sezoně hájil v KHL barvy Omsku, nevěří, že by po tragické nehodě přestali najednou do KHL chodit zahraniční hráči.

Havarované letadlo s týmem JaroslavleHavarované letadlo s týmem Jaroslavlefoto: Izvestia


"Těžko říct a soudit teď, jeden den po tragédii. Spousta lidí si řekne něco teď a něco jiného třeba za rok, kdy už to nebude v tak živé paměti. Pokud bude chtít hráč vydělat peníze a bude se rozmýšlet mezi KHL a farmou v Americe, tak na to asi zapomene, když už historie nebude tak čerstvá," předpověděl Jágr.

Naopak bývalý hráč a současný člen představenstva prvoligového Hradce Králové Martin Hosták jistý vliv očekává. "Osobně si myslím, že to bude mít vliv na další působení hráčů například ze Skandinávie. Budou to mnohem více zvažovat, zda tam působit. I já osobně bych se více ptal například na bezpečnost," prohlásil Hosták.

Přímo z Ruska potvrdil jeho pohled na věc i kouč Petrohradu Miloš Říha. "Řada hráčů má chuť odsud odejít, přemýšlí nad tím. Ta tragédie se mohla stát komukoliv z nás," uvedl Říha, jenž v Rusku působí už řadu let a v minulosti vedl i Atlant Mytišči, Spartak Moskva nebo Chimik Voskresensk.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: KHL 2020/2021

Filtr článků - Kontinentální liga


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestupuje, nejlepší čtyři týmy postupují přímo do čtvrtfinále, osm týmů hraje předkolo. Play-off začíná 10. března.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..