Nahrávky Vrány a Petružálka pomohly v KHL k výhře Chabarovsku

MOSKVA

Nové posily hokejistů Chabarovsku Petr Vrána a Jakub Petružálek přispěly celkem čtyřmi asistencemi k vítězství svého týmu 5:3 v dnešním utkání Kontinentální ligy v Novosibirsku. V první třetině oba čeští útočníci přihráli na Osipovův gól, který hosty dostal do vedení 2:1, deset minut před koncem se pak podíleli i na Bilalovově vítězné brance.

Vrána v létě zamířil do Chabarovsku z Vítkovic, Petružálek odešel do KHL z finského klubu Lukko Rauma. Oba bodovali i v prvním zápase Chabarovsku, který na úvod sezony v úterý v Novosibirsku prohrál 2:5, Vrána byl dokonce prvním českým střelcem v novém ligovém ročníku. Dnes tedy Amur domácímu mužstvu porážku oplatil.

Moskevské Dynamo otočilo na ledě Viťazu Čechov zápas, v němž ještě na počátku poslední třetiny prohrávalo o dva góly. Na 2:2 vyrovnal devět minut před koncem Volkov po přihrávce českého zadáka Filipa Nováka, vítěznou branku pak v další přesilové hře přidal Kokarev.