S hokejistou Skrastinšem se v Rize rozloučilo dvacet tisíc lidí

16. září 2011 19:17 - RIGA

Přibližně dvacet tisíc fanoušků se přišlo v Rize rozloučit s obráncem Karlisem Skrastinšem. Jeden z nejslavnějších lotyšských hokejistů zemřel při havárii letadla Lokomitivu Jaroslavl, při kterém zahynulo 44 lidí včetně tří českých reprezentantů Jana Marka, Karla Rachůnka a Josefa Vašíčka.

 

Roman Vondrouš, ČTK

V čele zástupů truchlících hokejových příznivců byl prezident Andris Berzinš a manželka urostlého beka Zane. "Tohle není poprvé, co v Rusku spadlo letadlo nebo se potopila ponorka. V tamním systému se nic nezmění ani po této nehodě," řekla v lotyšském tisku.

Skrastinš během své kariéry v NHL vytvořil rekord mezi obránci, když dokázal bez jediné absence odehrát 495 zápasů v řadě, což v zámořské lize znamená téměř sedm ročníků. S Jaroslavlí podepsal smlouvu teprve v květnu po jedenácti sezonách v Nashvillu, Coloradu, Floridě a Dallasu.

Na počest Skrastinše budou hráči Dallasu Stars, kde Lotyš působil naposledy, nastupovat v nové sezoně s jeho číslem 37 na zadní straně přileb. Sedmatřicítky na dresu se navíc vzdal Kanaďan Brad Lukowich, jemuž před sezonou připadla.

ČTK

Časová osa: KHL 2020/2021

Filtr článků - Kontinentální liga


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestupuje, nejlepší čtyři týmy postupují přímo do čtvrtfinále, osm týmů hraje předkolo. Play-off začíná 10. března.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..