VIDEO: Muž, který přežil pád letadla s hokejisty, se ukázal před kamerou. Prodělal plastiky, záhadu neobjasnil

15. října 2011 14:56 - PRAHA/MOSKVA

Muž, který jako jediný v září přežil pád letadla s hokejisty Lokomotivu Jaroslavl, promluvil před kamerou. Jeho slova, která už v minulých dnech obletěla internet, teď doplnily i obrázky. Palubní inženýr Aleksandr Sizov dlí na lůžku v jedné z moskevských klinik. Podle ruských médií prodělal dvě plastické operace, propuštěn do domácího ošetřování bude možná ještě koncem tohoto měsíce. Léčba probíhá, zdá se, bez komplikací.

 

Misha Japaridze, ČTK/AP

Sizov už mohl mluvit o katastrofě i před novináři. Uvedl, že během startovacího manévru cítil, že se blíží neštěstí. Avšak neobjasnil, co ho mohlo způsobit. "Po chvíli mi došlo, že stroj jede vlastně po poli," dokázal si jen vybavit moment, kdy Jak-42 opustil ranvej a odpoutal se od země později než měl. A jen málo.

To potvrzují i dosavadní simulace toho, jak se neštěstí přihodilo. Sizov byl jediný, kdo 7. září tragédii charterového letu do Minsku přežil. Havárie si vyžádala 44 obětí. Mezi mrtvými byli čeští reprezentanti Jan Marek, Karel Rachůnek a Josef Vašíček. A řada hokejistů z dalších zemí.

Třiapadesátiletý přeživší člen posádky se při startu nalézal v zadní části prostoru pro cestující. Nebyl připoután, to mu paradoxně zřejmě ulehčilo záchranu v hořících troskách na břehu jednoho z ramen řeky Volhy.

Původně se před vyšetřovateli měl vyjadřovat, že si toho moc z osudných chvil nepamatuje. Teď také těžce lovil v paměti, přiznal ovšem, že stačil na palubě vnímat nervozitu z nezvykle protahovaného manévru. "Z pole jsme se odpoutali, ale bylo mi jasné, že letadlo padá. "

Letoun po nezdařeném vzletu zavadil o anténu majáku a nezadržitelně mířil k zemi. Vyšetřovatelé operují s verzí, že pokus o start souběžně doprovázelo brzdění. "Nepoznal jsem, jestli při startu někdo brzdil," řekl palubní inženýr. Záhada trvá... "Kdyby brzdili prudce, ucítil bych to, ale mírné brzdění bych nepoznal."

vap, Sport.cz

Časová osa: KHL 2020/2021

Filtr článků - Kontinentální liga


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..