Čeljabinsk - Novgorod 3:2 Sedlák rozhodl v závěru o výhře Traktoru, Kovář má osmou nulu

25. února 2021 17:26 - Moskva
(Aktualizováno: 25. února 2021 21:11)

Český útočník Lukáš Sedlák rozhodl v poslední minutě dnešního utkání Kontinentální ligy o výhře hokejistů Čeljabinsku nad Nižním Novgorodem 3:2. Skóre zápasu otevřel po polovině první třetiny jeho spoluhráč a jediný produktivnější hokejista v kádru Traktoru v této sezoně Tomáš Hyka, oba čeští reprezentanti si navíc navzájem připsali asistence. Brankář Jakub Kovář poosmé v sezoně vychytal čisté konto a Jekatěrinburg vyhrál 3:0 na ledě Soči.

Vlastimil Vacek, Právo

Čeljabinsk v duelu dvou jistých účastníků play off dvakrát ztratil vedení. Sedlák zlomil nerozhodný stav v čase 59:08 a šestnáctým gólem v sezoně se osamostatnil v čele klubové tabulky střelců před Vitalijem Kravcovem. Na druhém místě týmové produktivity Sedlák zaostává s 38 body o jedenáct za Hykou, který má před sobotním posledním utkáním základní části bilanci 14+35.

Dalšími českými střelci v programu předposledního hracího dne byli Hynek Zohorna z Chabarovsku a Robin Hanzl ze Spartaku Moskva, oba ale přispěli jen k zisku bodu po porážkách v prodloužení. Amur prohrál v Helsinkách s Jokeritem 3:4, Spartak doma s Novosobirskem 2:3.

Brankář Lundqvist dva měsíce po operaci srdce trénoval na ledě

Kovář si pojistil už tak bezpečné vedení ve statistice mezi brankáři podle počtu čistých kont. Hokejistům Soči chytil všech 29 střel a i díky němu může Avtomobilist ještě zabojovat o šesté místo ve Východní konferenci.

Až poslední hrací den také rozhodne o vítězi základní části. Kazaň totiž doma podlehla 2:3 po samostatných nájezdech Magnitogorsku, zatímco lídr Západní konference CSKA Moskva vyhrál totožným výsledkem na ledě Jaroslavle a ztrácí nyní na Ak Bars už jen bod.

Výsledky KHL:
Čeljabinsk - Nižnij Novgorod 3:2 (za domácí Sedlák a Hyka oba 1+1)
Jaroslavl - CSKA Moskva 2:3 po sam. nájezdech
Kazaň - Magnitogorsk 2:3 po sam. nájezdech
Kunlun Red Star - Barys Nur-Sultan 0:3
Nižněkamsk - Čerepovec 2:3 v prodl.
HK Soči - Jekatěrinburg 0:3 (Kovář čisté konto)
Jokerit Helsinky - Chabarovsk 4:3 v prodl. (Krejčík 0+1 - H. Zohorna 1+0, Jordán 0+1)
Omsk - Ufa 1:2
Petrohrad - Viťaz Podolsk 4:0
Spartak Moskva - Novosibirsk 2:3 v prodl. (za domácí Hanzl 1+0)
5. Dinamo Riga 55 5 4 9 37 124:208 27
Poznámka: Minsk, Kunlun, Dynamo Moskva, CSKA Moskva, Viťaz Podolsk a Magnitogorsk mají započítány technické výhry. Týmy označené "x" mají jistý postup do play off.

Časová osa: KHL 2020/2021

MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.