Omsk - CSKA 4:3 PPHrubec dostal gól sekundu před sirénou, ale Omsk ve finále KHL vyrovnal

Omsk/Praha

Hokejisté Omsku se Šimonem Hrubcem v brance zvítězili ve čtvrtfinále play off KHL nad CSKA Moskva 4:3 v prodloužení a vyrovnali stav série na 2:2. Sekundu před sirénou přišel Avangard o výhru v normální hrací době, když Mat Robinson poslal odražený puk od modré čáry na branku a překonal českého gólmana, který měl zakrytý výhled. V 66. minutě pak rozhodl Pavel Dědunov, který se trefil v oslabení.

Český brankář Šimon Hrubec.

"Hodně týmů by se položilo, kdyby dostaly gól sekundu před koncem třetiny, ale my jsme se v kabině sebrali. Ten vítězný gól v oslabení pak byl neskutečný, něco šíleného. Avangard je rozhodně jedním z nejlepších týmů, s kterými jsem za hodně dlouhou dobu pracoval," uvedl kanadský trenér Bob Hartley, vítěz Stanleyova poháru s Coloradem z roku 2001.

Hrubec pomohl k vítězství 33 zákroky. Zraněný útočník Jiří Sekáč Omsku stále chybí.

Pátý finálový zápas se hraje v pondělí na ledě vítěze základní části CSKA. Moskevský tým obhajuje titul z roku 2019, kdy ve finále porazil právě Omsk hladce 4:0 na zápasy.