Hrubec z mistrovského Omsku měl nejvyšší úspěšnost zákroků v play off KHL

Český brankář Šimon Hrubec, který dovedl Omsk k zisku Gagarinova poháru, měl v play off Kontinentální hokejové ligy spolu s Timurem Biljalovem z Kazaně nejvyšší úspěšnost zákroků 95,3 procenta a skončil šestý s průměrem 1,45 obdržené branky na zápas. Před ním na čtvrtém místě byl Roman Will z Čeljabisku s průměrem 1,37.

Šimon Hrubec má za sebou v KHL parádní sezonu

S pěti čitými konty se Hrubec zařadil na druhé místo za Švéda Larse Johanssona z týmu poraženého finalisty CSKA Moskva. Johansson tak překonal rekord krajana Anderse Nilssona z roku 2015 v barvách Kazaně.

Produktivitu play off vyhrál Konstantin Okulov z CSKA Moskva s 20 body za šest branek a 14 asistencí z 23 utkání. Totožnou bilanci měl nejužitečnější hráč play off Sergej Tolčinskij z Omsku, který ale sehrál o jeden zápas více. Nejlepším střelcem se stal s 12 góly Maxim Šalunov z CSKA Moskva.

Čeští brankáři v KHL:
Šimon Hrubec (Omsk)
odchytal v 18 zápasech 1076:41 minut, inkasoval 26 branek, průměr měl 1,45 obdržené branky na zápas, úspěšnost zákroků 95,3 procenta a pětkrát udržel čisté konto.
Roman Will (Čeljabinsk)
odchytal v dvou zápasech 87:24 minut, inkasoval dvě branky, průměr měl 1,37 obdržené branky na zápas a úspěšnost zákroků 95,1 procenta.
Jakub Kovář (Jekatěrinburg)
odchytal v pěti zápasech 323:21 minut, inkasoval 15 branek, průměr měl 2,78 obdržené branky na zápas a úspěšnost zákroků 91,8 procenta.