Hrubec dva dny po titulu brankáře týdne vychytal v KHL další čisté konto

Moskva

Brankář Šimon Hrubec vychytal podruhé v tomto ročníku Kontinentální hokejové ligy čisté konto a pomohl Omsku k dvoubodovému zisku z utkání na ledě Nižního Novgorodu. Obhájce Gagarinova poháru Avangard zvítězil 1:0, český reprezentant zneškodnil 29 střel domácích hráčů.

Český brankář Šimon Hrubec. Ilustrační foto

Jediné dosavadní čisté konto udržel Hrubec v prvním zápase sezony 1. září doma proti CSKA Moskva. Druhé přidal dva dny poté, co ho vedení ligy vyhlásilo nejlepším brankářem uplynulého týdne.

Na třicetiletého účastníka posledních dvou mistrovství světa šlo za úvodních 40 minut zápasu jen devět střel, v poslední třetině jich ale musel zlikvidovat dvacet. Rozhodl gól Arsenije Gricjuka z 31. minuty, Omsk vyhrál šestý zápas za sebou.