Lev - Chanty-Mansijsk 4:0Lev si na posledním Chanty-Mansijsku smlsnul, Christensen zazářil hattrickem

19. Christensen (trestné střílení) 1 : 0
19. Christensen 2 : 0
23. Surový 3 : 0
27. Christensen 4 : 0

Pohodový zápas, který byl rozhodnut ještě před jeho polovinou. Tak vypadal duel pražského Lva s posledním celkem Kontinentální hokejové ligy Chanty-Mansijskem. Svěřenci kouče Jandače si po výhře 4:0, kterou zrežíroval hattrickem kanadský útočník Erik Christensen, upevnili první místo v Západní konferenci. Pražany nyní čeká šňůra tří venkovních utkání, to nejbližší ve čtvrtek na ledě Magnitogorsku.

Erik Christensen z pražského Lva střílí gól Edgarsu Masalskisovi z Chanty-Mansijsku.

Ponurá atmosféra panující v hledišti jakoby se projevila ve většině úvodní třetiny i na dění na ledě. Hra postrádala tempo, k vidění bylo mnoho nepřesností ústících v častá zakázaná uvolnění. Výjimkou bylo jen zakončení hostujícího Chvostova z šesté minuty při dvojnásobné přesilovce, po kterém zachránila brankáře Pöpperleho tyčka.

V závěru třetiny ovšem vzal vše do svých rukou útočník Lva Erik Christensen. V devatenácté minutě nejprve z trestného střílení otevřel skóre, ještě v témže střídání pak vypálil zpoza obránce a lapačka gólmana Masalskise máchla naprázdno. Časový úsek dělící obě trefy? Pouhých čtrnáct vteřin...

Od druhé třetiny se místo Masalskise objevil v brankovišti ruského celku Birjukov, rozjetého Lva ale přibrzdit nedokázal a čisté konto udržel jen 132 vteřin. To totiž na modré napřáhl Surový a domácí vedli už 3:0. Po necelých sedmi minutách druhé části našel Voráček parádním pasem u tyčky číhajícího Christensena, který pohodlně završil hattrick.

Pöpperle má už čtvrtou nulu

Lev si v té době hru užíval a své kombinace se snažil dohrávat až vyšachováním do prázdné klece. Na druhé straně zahrozil z ojedinělého brejku Lapenkov a Pöpperlemu už podruhé v zápase pomohla tyčka. Pražané však dál dominovali a rozdíl mohl klidně být mnohem vyšší než "jen" čtyřbrankový.

Závěrečná část se už dohrávala víceméně z povinnosti a šlo jen o to, zda Tomáš Pöpperle udrží už čtvrté čisté konto v sezóně. To se nakonec podařilo, a tak nejnižší domácí návštěva Lva, 4521 diváků, viděla jednoznačnou výhru v podání domácích.

Kontinentální hokejová liga:
Lev Praha - Jugra Chanty-Mansijsk 4:0 (2:0, 2:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 19. Christensen z trest. střílení, 19. Christensen (Pickard, Hunkes), 23. Surový (Němec, Oystrick), 27. Christensen (Voráček, Hunkes). Rozhodčí: Bondar, Bulanov - Metalnikov, Sirotkin. Vyloučení: 6:5. Bez využití. Diváci: 4521.
Lev Praha: Pöpperle - Oystrick, Němec, Mikuš, Hunkes, Pikard, Porseland - Klepiš, Vrána, Hudler - Voráček, Christensen, Novotný - Řepík, Mikúš, Hossa - Sekáč, Karamnov, Surový. Trenéři: Josef Jandač a Jiří Kalous.
Chanty-Mansijsk: Masalskis (od 21. Birjukov) - Ibragimov, Lekomcev, Trončinský, Chvostov, Pepeljev, Osipov - Videll, Altarjov, Demagin - Skorochodov, Magogin, Sitnikov - Lapenkov, J. Fjodorov, Chlyncev - Jacenko, Medveděv, Bočarov. Trenér: Sergej Šepelev.

4 Mytišči 52 137 : 141 73
5 Minsk 52 125 : 148 71
6 Novgorod 52 142 : 146 69
7 Spartak 52 106 : 151 52