Slovan Bratislava - Jugra 4:3Slovan Bratislava porazil Jugru po nájezdech a získal páté vítězství v řadě

Ivan VilčekPrávo

Hokejisté Slovanu Bratislava si připsali pátou výhru v Kontinentální lize v řadě. Ve středečním utkání porazili Jugru Chanti-Mansijsk 4:3 po samostatných nájezdech, utkání rozhodl Michal Vondrka, který proměnil rozhodující trestné střílení a předtím úspěšně skóroval.

Střídačka Slovanu Bratislava - uprostřed český trenér Rostislav Čada, vlevo jeho asistent Roman Stantien.

Úvod utkání zastihl Slovan v útlumu a než se domácí hráči přebrali, už ve druhé minutě prohrávali 0:1 po přesné střele Sitnikova. Bratislavští hráči následně zvýšili obrátky a výsledkem byla čistá šance Bartoviče. Ten už zvedal ruce, ale puk vykopl z brankové čáry obránce Jugry. Z protiútoku nastřelil But tyčku Janusovy branky. Slovanu ke zkorigování výsledku nepomohla ani přesilovka. Naopak, minutu před koncem inkasoval druhý gól z hole Chlynceva.

Ve druhé části stačil Slovanu jediný útok ke snížení stavu a diváci čekávali rychlý obrat. Kukumberg byl vzápětí v dobré pozici, ale nedal a Jugra postupně hru vyrovnala. Po střele Šatana zabránil gólu vlastním tělem padající obránce Jugry, který vzápětí zakrvácený opustil ledovou plochu. Domácí hráli v polovině druhé dvacetiminutovky přesilovku, ale povedlo se jim vyrovnat až po skončení přesilovky. Úspěšným střelcem byl Miklík po krásné přihrávce od Bartoviče. Do šaten šli hráči za vyrovnaného stavu.

Slovan spasily až góly Vondrky

Třetí třetina měla pro domácí šokující začátek, když po 40. vteřinách strhl vedení opět na stranu hostů Skorochodov. Následně hrála Jugra přesilovku, ale v oslabení se prosadil český útočník Vondrka. Do konce hrací doby už gól nepadl.

V prodloužení měli více ze hry domácí, ale Šatan ani Kukumberg své šance nevyužili. V samostatných nájezdech se prosadil Šatan a Vondrka. Janus zlikvidoval všechny nájezdy hráčů ruského týmu. Slovan tak prodloužil vítěznou sérii na pět utkání.

Kapitán domácích Miroslav Šatan uznal, že Jugra měla mnohem lepší začátek. "Máme za sebou dobrou domácí sérii. Dnes jsme se dost potrápili, abychom utkání dotáhli do vítězného konce. Je to součást našeho dospívání v této lize," uvedl Šatan. "Chtěli jsme dnes potvrdit formu, které mužstvo má a utkání vyhrát. Prakticky po celou dobu jsme dotahovali. Naše mužstvo prokázalo velkou morální sílu. Opět nám vyšla hra v oslabení a dali jsme velmi důležitý třetí gól," dodal trenér Slovanu Rostislav Čada.

Kontinentální hokejová liga:
Slovan Bratislava - Jugra Chanti-Mansijsk 4:3 po sam. nájezdech
Branky: 2. Sitnikov (Skorochodov), 18. Chlyncev (Medveděv, Bočarov), 21. Ölvecký (Višňovský, Janus), 32. Miklík (Bartovič), 41. Skorochodov (Sitnikov), 46. Vondrka (Ölvecký, Tabaček), rozhodující nájezd Vondrka.
Chabarovsk - Dinamo Minsk 2:3 (za hosty Irgl 0+1)
Kazaň - Dynamo Moskva 2:3 po sam. nájezdech
Nižněkamsk - Jekatěrinburg 4:2 (Koukal 0+1 - Straka 1+0)

4 Mytišči 52 137 : 141 73
5 Minsk 52 125 : 148 71
6 Novgorod 52 142 : 146 69
7 Spartak 52 106 : 151 52