Rubriky:

Kontinentální liga

VIDEO: Bitka dvou vyhlášených tvrďáků! Vrávorajícímu Kanaďanovi museli pomoci z ledu spoluhráči

15. října 2013 10:00 - Astana/Praha

Oba mají za sebou působení v NHL i nižších zámořských soutěžích, kde na sebe však více než hokejovými schopnostmi upozorňovali rychlými pěstmi. Teď na sebe urostlí útočníci Josh Gratton z Astany a Alexandr Svitov z Kazaně narazili v Kontinentální lize a podle očekávání to skončilo bitkou. Na body by jednoznačně vyhrál ruský útočník, jenž svému kanadskému sokovi pořádně naložil.

Pěstní souboj na konci druhé třetiny sice netrval příliš dlouho, i krátký čas ale stačil Svitovovi, aby Grattona několika přesnými údery do obličeje poslal k ledu. Z něho museli Kanaďanovi, jehož obličej zalila krev, pomáhat spoluhráči, neboť na bruslích viditelně vrávoral.

Gratton strávil během své kariéry čtyři sezóny v NHL, kde nastupoval za Philadelphii a Phoenix. V roce 2010 zamířil do Evropy k tehdy proslulým bitkařům do Čechova. V dresu Viťazu nasbíral v sezóně 2010/11 ve 24 zápasech nevídaných 170 trestných minut. Sto deset kilogramů vážící Svitov v NHL prošel za tři sezóny Tampou a Columbusem, hodně času ale strávil v AHL, kde v jedné sezóně obdržel rovných 200 trestných minut.

Kazaň v sobotním duelu zvítězila v Astaně 5:0, jedním gólem se o to přičinil i český útočník Tomáš Vincour. Gratton se Svitovem utkání nedohráli, protože za šarvátku podle pravidel obdrželi trest na pět minut a do konce utkání.

škv, Sport.cz

Časová osa: KHL 2020/2021

Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..