Prohráli jsme si to sami v první třetině, zlobil se po porážce se Slovanem kapitán Lva Novotný

Ivan Vilček (Bratislava)Právo

Kapitán Lva Praha Jiří Novotný neskrýval po prohraném derby se Slovanem Bratislava (2:5) zklamání. V šatně si ledoval naražený kotník a dobrou náladou zrovna neoplýval. „Výsledek je pro nás negativní a dá se říct, že jsme si to prohráli sami už v první třetině,“ řekl exkluzivně pro Sport.cz.

Kapitán Lva Praha Jiří Novotný (vpravo).

Slovan vás v úvodu několikrát přečíslil a vsítil rozhodující branky.

V první třetině jsme zbytečně propadali a jezdili na nás dva na jednoho. Padl z toho první gól. Pak tam bylo několik dalších přečíslení. To se nám vůbec nemůže stávat. V kabině jsme si to řekli a ty další dvě další třetiny už vypadaly úplně jinak.

Ve 37. minutě jste inkasovali třetí gól a manko už nestačili dotáhnout.

Hokej se hraje šedesát minut. Slovan nás potrestal a odskočil nám do tříbrankového vedení. Proti týmu, který hraje doma výborně nejen v obranném, ale i ve středním pásmu, je to pak hodně těžké. Prostě nemůžeme hrát čtyřicet minut, ale musíme odehrát naplno celých šedesát minut.

Slovan jste přestříleli, ale k bodovému zisku vám to nepomohlo.

Bohužel to není k ničemu. Některé naše šance byly vyložené, ale nedá se nic dělat. Jak jsem říkal, zápas rozhodlo prvních dvacet minut.

Tři góly vám dali čeští hráči Slovanu? Dvakrát skóroval Tomáš Netík, jednou Michal Vondrka.

Oba patří k nejlepším hráčům Slovanu. Dnes to kluci potvrdili. Hráli moc dobře.

Ke konci to bylo trochu nervózní. Vznikaly i šarvátky.

Oba týmy chtěly vyhrát. Ke konci pracovaly nervy. Byli jsme zklamaní.

Řekli jste si něco s českými hráči Slovanu při podávání rukou?

Nejen s českými. Máme hodně kamarádů i mezi slovenskými hráči. Po utkání, když to z nás trochu spadne, tak si samozřejmě trochu popovídáme.

Jak jste vnímal atmosféru ve vyprodané hale?

Atmosféra je v Bratislavě vynikající. Dá se říct, že diváci jsou šestým hráčem Slovanu. Před takovýmto publikem hrát domácí zápasy, to musí být pro hráče vynikající.

Odveta se hraje 15. prosince v Praze. Budete chtít vrátit Slovanu porážku?

Budeme se snažit, ale to je ještě za dlouhou dobu. Nás čekají teď další zápasy v rychlém sledu. Zatím o pražské odvetě nepřemýšlím.

6 Slovan 54 120 : 160 67
7 Minsk 54 102 : 161 53