Rubriky:

Kontinentální liga

Dohodnuto. Jokerit bude hrát od příští sezóny v KHL

30. října 2013 17:35 - Helsinky

Tradiční finský klub Jokerit Helsinky se definitivně domluvil s vedením KHL na svém působení v mezinárodní soutěži a bude v ní hrát od sezóny 2014/15. O vstupu šestinásobných finských mistrů do Kontinentální hokejové ligy se jednalo od léta a ve středu obě strany dohodu zpečetily.

 

Profimedia.cz

Jokerit ještě musí do 30. dubna příštího roku předložit potřebné finanční záruky, nicméně to už by měla být pouhá formalita.

Ke vstupu do Kontinentální ligy směřoval Jokerit od léta, kdy ruští investoři v čele s miliardářem Borisem Rotenbergem získali od dlouholetého majitele klubu Harryho Harkima plnou kontrolu nad domovskou Hartwall Areenou. Ruští podnikatelé vlastní také 49 procent akcií klubu.

Jokerit byl založen v roce 1967 a jednou z jeho legend je český útočník Otakar Janecký, jenž v klubu působil v devadesátých letech. Jeho číslo 91 bylo na počest vyřazeno z užívání.

V KHL v této sezóně hraje 28 mužstev z osmi zemí včetně České republiky, kterou zastupuje Lev Praha.

ČTK

Časová osa: KHL 2020/2021

Filtr článků - Kontinentální liga


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..