Čudinov z Petrohradu byl potrestán za faul na Novotného ze Lva

Moskva

Hokejový obránce Maxim Čudinov z Petrohradu dostal v Kontinentální lize od disciplinární komise trest na jeden zápas za faul na kapitána Lva Praha Jiřího Novotného z pondělního utkání. Čudinov v 65. minutě na obranné modré čáře zasáhl Novotného tvrdě ramenem do hlavy.

Kapitán Lva Jiří Novotný (vlevo).

V utkání sudí Roman Gofman a Denis Bondar Čudinovův faul půl minuty před koncem nastavení nepotrestali. Disciplinární komise mu dodatečně udělila trest na pět minut a do konce utkání a suspendovala jej.

Lev nakonec prohrál zápas s nejlepším týmem KHL 3:4 po samostatných nájezdech. Čudinov nesmí nastoupit ve středečním utkání SKA na ledě Slovanu Bratislava.

Disciplinárka dodatečně také udělila trest na pět minut a do konce utkání dalšímu hráči Petrohradu Andreji Sigarjovovi za nebezpečnou hru vysokou holí na Justina Azeveda ze třetí třetiny. Za tento zákrok sudí v zápase také vůbec nevylučovali.