Poprad chce znovu KHL. Svůj stadión nabízí nedávno vyhořelému Donbassu Doněck

3. června 2014 12:09 - Poprad

Primátor slovenského města Poprad Anton Danko nabídl ukrajinskému klubu Kontinentální hokejové ligy (KHL) Donbass Doněck k pronájmu místní zimní stadion. Donbass přišel před časem o vlastní stadión, který byl při nepokojích vyrabován a podpálen.

Reuters

„Vzhledem k situaci na Ukrajině, konkrétně v Doněcku, je naší povinností nabídnout pomocnou ruku," uvedl primátor Popradu, který nabízí k pronájmu zimní stadión za symbolické jedno euro plus výdaje za energie.

Donbass, za který hrají čeští útočníci Lukáš Kašpar, Václav Nedorost a obránce Jan Kolář, už údajně jednal o možnosti hrát příští sezónu KHL v Minsku nebo v Bratislavě. Ve slovenském hlavním městě odehrál Doněck v uplynulém ročníku KHL několik utkání vyřazovací části proti Lvu Praha.

„V Popradu by Donbass mohl odehrát celou sezónu, protože narozdíl od Minsku a Bratislavy, kde jsou domácí kluby, v Popradu by měl domácí prostředí," dodal primátor.

V ročníku 2011/2012 sídlil ve městě pod Vysokými Tatrami klub KHL Lev Poprad. Po roce však projekt skončil.

Ivan Vilček (Bratislava), Sport.cz, Právo

Časová osa: KHL 2020/2021

Filtr článků - Kontinentální liga


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..