Magnitogorsk - Minsk 5:4Kovář v KHL přihrál Mozjakinovi na rekordní gól

Moskva

Útočník Magnitogorsku Sergej Mozjakin se stal nejlepším střelcem všech dob v ruských mistrovských hokejových soutěžích. V dnešním utkání KHL dal proti Dinamu Minsk gól s pořadovým číslem 429 a odpoutal se v čele historických statistik od legendárního Borise Michajlova.

Pětatřicetiletý Mozjakin byl jedním ze strůjců obratu Metallurgu v poslední třetině, v níž ze stavu 1:3 domácí tým otočil na 5:3. Jeho gól znamenal ve 43. minutě vyrovnání, přihrál mu na něj český útočník Jan Kovář.

V KHL to byl Mozjakinův 292. gól, dalších 137 přidal bývalý hráč CSKA Moskva a Mytišči předtím v ruské superlize, v obou případech včetně play off.

Výhra 5:4 znamenala pro Magnitogorsk čtvrté tříbodové vítězství v řadě a posun na druhé místo ve Východní konferenci.