Jokerit - Omsk 3:4 SNFurch dostal v KHL gól v poslední vteřině, pak vychytal nájezdy

Moskva

Brankář Dominik Furch vychytal hokejistům Omsku v Kontinentální lize vítězství 4:3 po samostatných nájezdech na ledě Jokeritu Helsinky. Finský tým přitom vyrovnal v poslední sekundě třetí třetiny, v nájezdech pak ale ani jeden z domácích hráčů Furcha nepřekonal. Omsk vede tabulku Východní konference s tříbodovým náskokem.

Brankář Dominik Furch na srazu hokejové reprezentace.

V utkání Dinama Riga s Novosibirskem si dvě asistence připsal obránce hostů Adam Polášek. Ten nejprve přihrál na první gól zápasu, ale lotyšský tým za deset minut otočil na 3:1 a brankář Sibiru Alexander Salák si šel sednout na střídačku.

Jeho náhradník Alexej Krasikov už neinkasoval, zato domácí brankář Jakub Sedláček dostal další tři góly. Poslední padl v 57. minutě v přesilovce po Poláškově asistenci.

Kontinentální hokejová liga:
Čeljabinsk - Ufa 4:2
Jokerit Helsinky - Omsk 3:4 po sam. nájezdech
Dinamo Minsk - Novokuzněck 4:2
Dinamo Riga - Novosibirsk 3:4 (za hosty Polášek 0+2)
Spartak Moskva - Dynamo Moskva 2:3 po sam. nájezdech
Viťaz Podolsk - HK Soči 4:3 (za domácí Horák 0+1)
Slovan Bratislava - Záhřeb 3:2 po sam. nájezdech (T. Kubalík a Valský oba 0+1 - Smejkal 1+0).