Jekatěrinburg - Petrohrad 3:2 SNKoukal gólem a nájezdem rozhodl v KHL o výhře Jekatěrinburgu

Moskva

Hokejový útočník Petr Koukal pomohl v pondšlním utkání KHL gólem a rozhodujícím nájezdem k vítězství Jekatěrinburgu 3:2 nad Petrohradem. Avtomobilist se díky tomu dostal do čela Charlamovovy divize před Čeljabinsk.

Útočník Petr Koukal na tréninku české hokejové reprezentace.

Český reprezentant Koukal se gólově prosadil potřetí v sezóně a technickou střelou v přesilovce ve 39. minutě poslal svůj tým do vedení 2:1. Za hosty vyrovnal ve třetí třetině Alexandr Barabanov a zápas dospěl až do samostatných nájezdů.

V nich vydržel dlouho po trefách právě Barabanova a domácího Roka Tičara stav 1:1, až v šesté sérii rozhodl svým prvním pokusem v rozstřelu bekhendovým blafákem kapitán Jekatěrinburgu Koukal.

Dva dny poté, co nedochytal zápas proti Dinamu Riga, předvedl brankář Novosibirsku Alexander Salák bezchybný výkon na ledě Jokeritu Helsinky. Český gólman zlikvidoval 40 střel domácích a výrazně tak přispěl k vítězství Sibiru 4:0. Při pátém startu v sezóně vychytal podruhé čisté konto.

Kontinentální hokejová liga:
Jekatěrinburg - Petrohrad 3:2 po sam. nájezdech (Koukal 1+0 a rozhodující sam. nájezd)
Jokerit Helsinky - Novosibirsk 0:4 (čisté konto Salák)
Dinamo Minsk - Omsk 1:2 (za domácí Krajíček 0+1)
Dinamo Riga - Novokuzněck 5:1