Kontinentální liga

Magnitogorsk - Záhřeb 6:1

Magnitogorsk v KHL rozdrtil Záhřeb, skórovali i Kovář a Filippi

23. září 2016 18:33 - Moskva

Útočník Jan Kovář z Magnitogorsku vstřelil vítězný gól v utkání Kontinentální ligy proti Záhřebu, nad kterým ruský celek nakonec doma vyhrál výrazným rozdílem 6:1. Kovář si připsal i asistenci a celkem už v sezóně nasbíral deset bodů, předposlední branku zápasu dal jeho krajan Tomáš Filippi.

Vlastimil Vacek, Právo

Metallurg se ujal vedení už po 31 sekundách hry, po Kovářově přihrávce skóroval Wolski. Medveščak vyrovnal a nerozhodný stav držel ještě na počátku druhé třetiny, pak ale Kovář využil přesilovku a další góly už dávali jen domácí hráči, i když na počet střel na branku se soupeřem jasně prohráli (24:36).

Filippi v další početní výhodě zvýšil v 39. minutě už na 5:1, v závěru skóroval ještě Těreščenko. Magnitogorsk se díky výhře dostal do čela Charlamovovy divize o bod před Kazaň, chorvatský celek prohrál počtvrté za sebou.

V utkání Podolsku s Novosibirskem využil domácí obránce Jakub Jeřábek v třetí třetině přesilovku a vyrovnal na 2:2, po necelé půlminutě prodloužení pak překonal Saláka po jeho přihrávce Kopejkin. V týmu hostů si připsal asistenci bek Adam Polášek a s 11 body je nejproduktivnějším Čechem v lize.