Jekatěrinburg - Ufa 4:0Kovář vstřelil v KHL dva góly, jeho bratr vychytal čisté konto

Hokejisté Magnitogorsku ukončili v Kontinentální lize sérii čtyř porážek, k domácímu vítězství 6:4 nad Soči jim dvěma brankami pomohl Jan Kovář. Ten v 12. minutě po přihrávce Tomáše Filippiho v přesilovce otevřel skóre a tři minuty před koncem byl i autorem posledního gólu utkání.

Soči dokázalo v druhé třetině smazat tříbrankovou ztrátu, pak hosté ještě vyrovnali na 4:4, ale v 54. minutě vstřelil vítězný gól v další přesilovce Nikita Pivcakin. Kovář pak výhru Metallurgu pojistil čtvrtým gólem v sezóně.

Jeho bratr Jakub Kovář udržel v dresu Jekatěrinburgu podruhé v ročníku čisté konto, Avtomobilist doma zdolal Ufu 4:0. V posledních čtyřech zápasech dostal český brankář jen dva góly, hráči Ufy na něj vyslali 27 střel.

Na obou brankách Nižněkamsku, který zvítězil 2:1 v Togliatti, se podíleli čeští hokejisté. Na první přihrál Robin Hanzl, vítězný gól vstřelil Andrej Nestrašil.