Program, rozpis zápasů a další informace o MS v hokeji 2021 v Lotyšsku

Hokejová akce roku má pro zrušeném MS v roce 2020 nezvykle pozdní termín 21. května až 6. června a hostí ji lotyšská Riga. Zde najdete program celého šampionátu, včetně play off. Pravidelný přísun nejnovějších informací před i během turnaje můžete najít na Sport.cz.

Češi budou chtít vylepšit čtvrté místo z roku 2019.

Naposledy se mistrovství světa v hokeji konalo v roce 2019 na Slovensku. Z vítězství se radovala reprezentace Finska, Češi prohráli v zápase o třetí místo s Ruskem.

Skupiny a tabulka MS v hokeji 2021

Turnaje se účastní šestnáct týmů, které jsou rozděleny do dvou skupin. Z každé skupiny do čtvrtfinále postupují čtyři nejlepší země, zbývající týmy na turnaji končí. Do elitní skupiny letos nikdo nepostupuje a nikdo z ní také nesestupuje.

Program a rozpis zápasů MS v hokeji 2021

Mistrovství světa v hokeji je letos probíhá od 21. května do 6. června 2021 a jedná se o nejpozdější termín konání v historii. Začátek turnaje byl původně stanoven na 7. května, kvůli pandemii byl však termín již v roce 2020 posunut.

Mistrovství světa v hokeji 2021

MS v hokeji probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku. Všechny zápasy skupinové části i play off hostí Riga. Česká reprezentace postoupila ze skupiny A ze třetího místa a ve čtvrtfinále hraje s Finskem, které obhajuje zlato. Češi se budou snažit vylepšit čtvrté místo.

Hlavním dějištěm turnaje je Aréna Riga, která má kapacitu 10 300 míst a hostila také MS v roce 2006, kdy Češi vybojovali stříbro. Na domácím stadionu týmu z KHL Dinamo Riga se hrají zápasy skupiny B, dvě čtvrtfinále, obě semifinále i zápasy o medaile.

Ostatní utkání hostí Olympijské sportovní centrum (OSC), které je od Arény Riga vzdáleno asi 150 metrů a pro potřeby šampionátu bylo přeměněno v hokejový stánek s kapacitou 6000 míst.

Program MS v hokeji 2021

DatumČasZápas
Skupina A (Olympijské sportovní centrum, Riga)

Konečné pořadí týmů

Zlatou medaili získala Kanada, která oplatila finálovou porážku Finsku z roku 2019. Třetí místo obsadili Američané, kteří v zápase o bronz deklasovali Německo. Česká reprezentace obsadila sedmé místo.