Odložené hokejové MS žen se uskuteční v srpnu

30. dubna 2021 21:42 - Curych

Hokejové mistrovství světa žen se uskuteční na konci srpna. Podle původního plánu se vrcholná akce, na které se představí i česká reprezentace, měla konat od 6. května v kanadské provincii Nové Skotsko. Krátce před plánovaným odletem evropských týmů do zámoří však byl turnaj kvůli obavám ze šíření koronaviru zrušen. Mezinárodní hokejová federace (IIHF) dnes oznámila nový termín, místo konání, jež bude hledat společně s federací Hockey Canada, bude upřesněno.

 

IIHF, Matt Zambonin

"Hráčky, týmy, kanadský svaz i mezinárodní federace se po zrušení akce dostali do složité situace.To ale není důvod pro to, abychom hledali polovičaté řešení," uvedl prezident IIHF René Fasel po dnešním jednání vedení federace.

Přestože na předcházející telefonické konferenci všech účastníků MS nedošlo ke shodě na náhradním termínu, zvolila IIHF 20. a 31. srpen. "Někdo by rád hrál začátkem září, někdo koncem srpna. Musíme se pokusit maximálně respektovat začátky ženských lig po celém světě a také si uvědomit, že čtyři týmy se musí připravit na listopadový kvalifikační olympijská turnaj," podotkl Fasel. Jeden ze tří kvalifikačních turnajů se v polovině listopadu uskuteční i v České republice.

ČTK

Časová osa: MS v hokeji 2021

Filtr článků - MS 2021


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..